za
Fidelity uruchamia nowy fundusz oparty na ETH

Fidelity uruchamia nowy fundusz oparty na ETH

bitcoin halving party

Do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd wpłynęło w dniu 4 października zgłoszenie, z którego dowiadujemy się, że Fidelity ma w planach wprowadzenie nowego produktu inwestycyjnego. Ma on działać pod nazwą Fidelity Ethereum Index Fund i chociaż nie będzie funkcjonować jako fundusz giełdowy, zapowiedziano, że będzie posiadać strukturę „tradycyjnej spółki komandytowej”.

Fidelity Ethereum Index Fund

Jak napisano we wniosku złożonym w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Fidelity zamierza uruchomić i wprowadzić na rynek indeks oparty na ETH. W dokumencie napisano, że minimalna inwestycja, jaka musi zostać zaakceptowana przez osobę z zewnątrz, która jest zainteresowana nabyciem papieru wartościowego, musi wynosić 50 tys. USD. Na dany moment fundusz jest w posiadaniu aktywów o wartości nieco ponad 5 bilionów dolarów.

Serwis Barron’s Advisor opublikował raport, z którego dowiadujemy się, że nowe papiery wartościowe, znane również jako Fidelity Ethereum Index Fund, nie są traktowane w charakterze funduszu giełdowego (ETF). Mówi się, że fundusz indeksowy ETH posiada strukturę „tradycyjnej spółki komandytowej”.

Spółka komandytowa to spółka osobowa, w której skład musi wchodzić dwóch lub więcej wspólników. Jeden z nich, zwany komplementariuszem, odpowiada za zarządzanie biznesem, w trakcie gdy pozostałe osoby zasiadające w zarządzie, znani również jako komandytariusze, nie angażują się w codzienną aktywność biznesową firmy.

Fidelity uruchamia nowy fundusz oparty na ETH

Klienci domagają się ekspozycji nie tylko na bitcoina

Rzecznik prasowy firmy komentując ostatnie doniesienia na temat tego, że ​​Fidelity uruchomi fundusz indeksowy oparty na ETH, co ma miejsce niecałe dwa lata po wprowadzeniu analogicznego funduszu dla bitcoina, oznajmił:

Nadal obserwujemy zapotrzebowanie klientów na ekspozycję na aktywa cyfrowe poza bitcoinem.

Nowy fundusz, który odnosi się do Fidelity Ethereum Index PR (FIDETHP), posiada konstrukcję stworzoną przy użyciu kursów cenowych drugiej co do kapitalizacji rynkowej kryptowalut, czyli etheru. Kursy będą pochodzić od zatwierdzonych giełd kryptowalut.

Fidelity pozwala oszczędzać na emeryturę w BTC

Według opublikowanych w kwietniu raportów, firma Fidelity oświadczyła, że niektóre z zarządzanych przez nią 401(k) planują wkrótce zaoferować pracownikom możliwość inwestowania w bitcoina poprzez dedykowane “konta aktywów cyfrowych”. Firma podobno zacznie oferować konto BTC w swoim 401(k) jeszcze w tym roku. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności