Federal Reserve Bank of St Louis przygotowało raport o DeFi

2021-05-05 Blockchain Ekonomia Wiadomości

Artykuł opublikowany przez Federal Reserve Bank of St Louis poświęcony jest ekspansji zdecentralizowanych finansów (DeFi) i roli Ethereum w tym […]

Artykuł opublikowany przez Federal Reserve Bank of St Louis poświęcony jest ekspansji zdecentralizowanych finansów (DeFi) i roli Ethereum w tym procesie.

Federal Reserve Bank of St Louis pisze o DeFi

Raport został przygotowany przez dr Fabiana Schära z Uniwersytetu w Bazylei w Szwajcarii i dotyczy głównie DeFi. Autor wskazał w nim, że jeśli tylko uda się rozwiać obawy i zniwelować zagrożenia związane z bezpieczeństwem, może to doprowadzić do ogromnych zmian w branży finansowej:

DeFi wykorzystuje inteligentne kontrakty do tworzenia protokołów, które replikują istniejące usługi finansowe w bardziej otwarty, interoperacyjny i przejrzysty sposób.

Jak twierdzi, „DeFi może doprowadzić do zmiany paradygmatu w branży finansowej i potencjalnie przyczynić się do powstania solidniejszej, bardziej otwartej i przejrzystej infrastruktury finansowej”.

Wzrost rynku DeFi w ciągu ostatniego roku był zaś ogromny. Według DefiLama w chwili pisania tego tekstu mówimy tu o wartości około 134 miliardów dolarów, które są zablokowane w różnych łańcuchach bloków.

Federal Reserve Bank of St LouisDeFi a Ethereum

Dr Schär wyjaśnił, że podstawą całego ekosystemu DeFi są inteligentne kontrakty, z których większość działa na Ethereum. Raport zawiera listę popularnych tokenów związanych z DeFi, ale zwraca uwagę, że zdecydowana większość tokenów jest wydawana w sieci Ethereum.

ETH jest również wykorzystywane jako zabezpieczenie dla ogromnej liczby protokołów DeFi, a 10,5 miliona ETH, czyli 9% całej podaży, jest zablokowane na rynku DeFi.

Schär, stwierdził, że Ethereum wyzwoliło falę innowacji opartą na technologii blockchain. Dodał, że wzrost aktywów cyfrowych, takich jak ETH, i potencjał DeFi oznaczają, że ​​sektor nowej technologii czeka na kluczowy przełom:

Spektakularny wzrost tych aktywów wraz z prawdziwie innowacyjnymi protokołami sugeruje, że DeFi może nabrać znaczenia w znacznie szerszym kontekście i wzbudziło zainteresowanie decydentów, badaczy i instytucji finansowych.

Według raportu ConsenSys dot. 1. kwartału br., liczba adresów w sieci Ethereum wchodzących w interakcję z protokołami DeFi osiągnęła rekordowy poziom 1,75 miliona, po 10-krotnym wzroście od początku 2020 roku.

Dziś 1 ETH kosztuje z kolei 3234 USD.

Tagi
Blockchain DeFi ETH Ethereum FED

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.