FD7 Ventures z Dubaju sprzedaje swoje BTC, by kupić DOT i ADA

Inwestycje Kryptowaluty Wiadomości

FD7 Ventures, firma inwestycyjna zajmująca się kryptowalutami, zarządzająca aktywami o wartości 1 miliarda USD, sprzedaje swoje Bitcoiny. Nie oznacza to […]

FD7 Ventures, firma inwestycyjna zajmująca się kryptowalutami, zarządzająca aktywami o wartości 1 miliarda USD, sprzedaje swoje Bitcoiny. Nie oznacza to jednak, że całkowicie opuszcza rynek kryptowalut. Przygotowuje się chyba na altcoin season. Jak bowiem przyznaje, chce zainwestować w dwa altcoiny.

FD7 Ventures stawia na altcoiny

CEO firmy FD7 Ventures z Dubaju, Prakash Chand, podkreśla, że Bitcoin może pozostać czymś na kształt cyfrowego magazynu wartości. Uważa jednak, że inne projekty mają potencjał do tego, by przewyższyć wiodącą kryptowalutę pod względem użyteczności.

Pomijając fakt, że Bitcoin był pierwszy na rynku, a społeczność nadała mu znaczenia jako magazynu wartości, myślę, że Bitcoin jest właściwie bezużytecznypowiedział.

Chand przyznał, że firma zamierza więc sprzedać swoje Bitcoiny warte aż 750 milionów USD. Nie planuje jednak wychodzenia z rynku. W zamian za BTC chce kupić Cardano (ADA) i Polkadot (DOT). Jego zdaniem te dwa projekty są podstawą nowego Internetu – Web 3.0.

To jednak nie wszystko. Podkreślił, że widzi też potencjał Ethereum jako tego zasobu kryptowalutowego, który może zastąpić Bitcoina w nadchodzących latach.

– Miałem szczęście spędzać dużo czasu z najbystrzejszymi umysłami z rynku kryptowalut i jestem gotów się założyć, że Ethereum, Cardano i Polkadot będą cenniejsze niż Bitcoin w ciągu najbliższych kilku lat – wytłumaczył.

Szef FD7 Ventures twierdzi, że firma rozpoczęła już sprzedaż swoich Bitcoinów. Spodziewa się, że proces konwersji środków na Cardano i Polkadot potrwa do końca marca.

FD7 VenturesGra o tron

Narracja  FD7 Ventures jest interesująca i intrygująca, bowiem wplata w wątek rynku kryptowalut element pewnej rywalizacji pomiędzy projektami. Tyle że sprawa jest raczej prostsza i banalniejsza, niż uważa CEO firmy.

Bitcoin staje się powoli cyfrowym złotem. Jest szansa, ze docelowo będzie faktycznie wręcz idealnym aktywem do przechowywania oszczędności – czymś na kształt wspomnianego kruszcu. Z kolei takie projekty jak Ethereum, Cardano czy Polkadot wprowadzają na rynek innowacje technologiczne. Mogą pomóc rozwinąć idee smart kontraktów. Są czymś na miarę „inteligentnego Bitcoina”, jak nierzadko mówi się o ETH.

Jeśli mamy konkurencję, możemy jednak domyślać się, że wcześniej czy później dojdzie do istnej bratobójczej walki o pozycję lidera rynku. Teoretycznie tak, ale w praktyce może być różnie. Warto zauważyć, że na rynku social mediów działa dziś parę wiodących platform (np. Facebook czy Twitter), z których każda spełnia częściowo te same funkcje. Rynek sprzętu komputerowego? Tu widać to samo zjawisko. Możliwe więc, że ostatecznie Ethereum, Cardano i Polkadot rozwiną się w coś na kształt wielkiej trójki rynku blockchaina i będą spełniały podobne, ale nie do końca takie same funkcje.

Tagi
ada btc dot ETH FD7 Ventures

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.