za
Meerkat

Exmo, giełda kryptowalut z UK, zostało zaatakowane przez hakerów

1,5% dla maluszka

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Duża giełda kryptowalut Exmo straciła 5 proc. swoich aktywów w wyniku ataku hakerskiego. Obecnie platforma wstrzymała wypłaty środków.

Exmo zostało zaatakowane przez hakerów

Exmo, giełda kryptowalut z siedzibą w Wielkiej Brytanii, doznała poważnego naruszenia systemów bezpieczeństwa, co spowodowało, że platforma zamroziła wszystkie wypłaty.

Zgodnie z komunikatem z 21 grudnia, eksperci Exmo wykryli w poniedziałek podejrzaną aktywność związaną z wypłatami. Chodziło o to, że duże ilości głównych coinów, jakie są dostępne w ofercie platformy, takich jak Bitcoin (BTC), były wysyłane poza gorące portfele platformy.

Maria Stankevich, szefowa działu ds. rozwoju biznesu w giełdzie Exmo, powiedziała Cointelegraph, że incydent „nie jest niczym bardzo poważnym”, ponieważ portfele, których dotyczy problem, stanowią tylko 5 proc. wszystkich aktywów znajdujących się na giełdzie. Jak dodano w komunikacie, “wszystkie aktywa, które są na zimnych portfelach są bezpieczne”.

Zgodnie z zapowiedzią, inne kryptowaluty, których dotyczy problem, to Ether (ETH), XRP, Tether (USDT), Zcash (ZEC) i Ethereum Classic (ETC). Giełda wspomniała też o tym, że odkryła portfele kryptograficzne, które prawdopodobnie były zaangażowane we włamanie, prosząc przy tym większe giełdy o monitorowanie ich i sprawdzanie, czy skradzione jej środki nie trafią na ich platformy handlowe.

Stankevich zauważyła, że giełda nie obliczyła jeszcze pełnej kwoty strat, jakie poniosła, twierdząc, że Exmo koncentruje się teraz na śledzeniu przepływu wypłaconych środków.

Wstrzymajcie się od wpłat!

Exmo wszczęło dochodzenie w sprawie swoich systemów bezpieczeństwa i zgłosiło sprawę londyńskiej policji. Firma poprosiła też swoich użytkowników, aby nie wpłacali żadnych środków na portfele Exmo, dopóki problem nie zostanie rozwiązany. „Chcemy was zapewnić, że jeśli jakiekolwiek fundusze użytkowników zostaną dotknięte tym incydentem, zostaną one w całości zwrócone przez Exmo” – dodała firma.

W grudniu Exmo zostało “tymczasowo zarejestrowane” przez brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego, dzięki czemu może kontynuować handel kryptowalutami przez dłuższy okres, czyli do 9 lipca 2021 r. Do tego czasu rynek cyfrowych walut w tym kraju ma zostać uregulowany.

exmo[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności