Eskalacja konfliktów, zbliżający się halving i inne przesłanki zwiastujące wahania kursu Bitcoina

Komunikat prasowy Kurs Bitcoin

Rok 2020 zdaje się być intensywny nie tylko na rynku krypto, ale i na całym globie. Przyjrzyjmy się kilku czynnikom, […]

Rok 2020 zdaje się być intensywny nie tylko na rynku krypto, ale i na całym globie. Przyjrzyjmy się kilku czynnikom, które w ostatnim czasie mogą mocno modulować kurs wiodącej kryptowaluty.

Eskalacja konfliktów

Jak powszechnie wiadomo, konflikty międzynarodowe potrafią zrujnować gospodarkę kraju, którego dotyczą. To odbija się szerokim echem na wartości waluty w tym państwie. Ale czy konflikty państwowe potrafią wpłynąć na cenę bitcoina?

Coin Metrics opracował wykres, który pokazuje wpływ przebiegu konfliktu USA-Iran na wartość BTC.

Na wykresie możemy zauważyć wahania ceny Bitcoina w zależności od tego, co w danym momencie się wydarzyło. Czy konflikty międzynarodowe w przyszłości będą miały jeszcze większy wpływ na wartość kryptowalut? Co jeszcze może spowodować, że cena Bitcoina poszybuje wysoko w górę?

Halving, a wartość Bitcoina

Kolejny, bo już trzeci halving BTC odbędzie się około 21 maja 2020 roku. Na czym to polega? Jest to czynność, która zmniejsza ilość otrzymanych monet przez górników o połowę. W tym wypadku spadnie z 12,5 do 6,25 BTC za każdy wydobyty blok. Proces ten jest powtarzany co cztery lata, aby utrzymać liczbę BTC w sieci na określonym poziomie. Warto zauważyć, że równocześnie z obniżeniem podaży nowych monet BTC, zmniejsza się inflacja kryptowaluty.

Jak zmieniała się cena Bitcoina z każdym halvingiem?

  • Wartość BTC rok przed pierwszym halvingiem (2011): 2,55$
  • Wartość BTC rok po pierwszym halvingu (2013): 1,037$
  • Wartość BTC rok przed drugim halvingiem (2015): 268$
  • Wartość BTC rok po drugim halvingu (2017): 2,525$
  • Wartość BTC rok przed trzecim halvingiem (2019): 7,100$

Czy następny halving również przyniesie nam zyski? Inwestorzy już spekulują na temat tego, jak te wydarzenie wpłynie na jego wartość i trudność wydobycia. Czy już niedługo czeka nas osiągnięcie kolejnego ATH przez bitcoina? Niestety na odpowiedź na te pytania musimy jeszcze trochę poczekać.

Co jeszcze może zwiastować wahania kursu BTC?

Czynników wpływających na wahania ceny bitcoina jest wiele – od postów celebrytów na Twitterze, po zaostrzenie się przepisów dotyczących kryptowalut w poszczególnych, znaczących państwach.

Dlatego warto śledzić nasz blog w poszukiwaniu nowych informacji na temat krajowych i międzynarodowych wydarzeń związanych z kryptowalutami. Śledź aktualną cenę Bitcoina na coinquista.com! U nas przez pierwsze 90 dni od rejestracji nie płacisz ani grosza za wykonane na giełdzie transakcje!

Jeśli jeszcze nie masz konta na Coinquista, z tego poradnika dowiesz się jak krok po kroku je utworzyć: Coinquista rejestracja.

Tagi
coinquista cqx halving konflikt usa-iran kurs bitcoin

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.