za
elon doge

Elon Musk jednak kupi Twittera? Kurs DOGE reaguje wzrostem

robinhood aplikacja rejestracja

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, wydaje się być gotowy do sfinalizowania przejęcia Twittera za 44 miliardy USD.

Elon Musk kupuje Twittera

Po kilku miesiącach dramatu prawnego z platformą mediów społecznościowych, Elon Musk próbował wycofać się z umowy. Powołał się na brak przejrzystości Twittera w zakresie botów spamowych, fałszywych kont i kondycji finansowej firmy. Zgodnie z zawiadomieniem złożonym w poniedziałek przez prawników Muska, CEO Tesli jest jednak gotowy „przystąpić do zamknięcia transakcji, o której mowa w Umowie Fuzyjnej z 25 kwietnia 2022 roku”. Nie jest jednak pewne, czy zbliżająca się data rozprawy sądowej (17 października) skłoniła go do zmiany decyzji.

Twitter wydaje się być gotowy do zaakceptowania warunków umowy. W poście z 4 października portal ogłosił, że ​​zamierza zamknąć transakcję po pierwotnie ustalonej cenie – 54,20 USD za akcję.

Co ciekawe, w jednym z wczorajszych tweetów Elon wspomniał, że przejęcie przez niego Twittera jest tylko wstępem do stworzenia tajemniczej wielofunkcyjnej aplikacji X. W kolejnym tweecie z 4 października wspomniał również: „Twitter prawdopodobnie przyspieszy powstanie X o 3 do 5 lat, chociaż oczywiście mogę się mylić”.

Musk wcześniej rozważał skorzystanie z technologii blockchain w celu zwalczania botów spamowych, zmuszając użytkowników Twittera do płacenia 0,1 dogecoina (DOGE) za tweetowanie lub retweetowanie. Później doszedł jednak do wniosku, że Twitter oparty na blockchain może być w tej chwili niewykonalny.

Nie da się ukryć, że jeśli Elon Musk będzie chciał usprawnić działanie platformy, pozbycie się botów może być sporym wyzwaniem. Ilość spamu i fałszywych kont jest coraz częściej poruszanym (i widocznym) problemem.

elon

Reakcja rynków

Oczywiście, nie mogło się obyć bez Elon Musk effect. W ciągu ostatnich 24 godzin cena akcji Twittera wzrosła o 22%, do 52 USD za akcję. Dogecoin, który w przeszłości często reagował wzmożoną płynnością na działania Muska , odnotował wzrost o 10%. W momencie pisania artykułu jego kurs wynosi 0,065 USD.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Dla Bitcoin.pl zajmuję się pisaniem artykułów - przede wszystkim dłuższych form edukacyjnych. Odpowiadam za prowadzenie mediów społecznościowych związanych z naszym serwisem: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram oraz TikTok.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności