fbpx

Bitcoin

Elon Musk włączył się w dyskusję dot. BTC na profilu J.K. Rowling

W piątek doszło do głośnej dyskusji na Twitterze. Pisarka J.K. Rowling zapytała, czym jest Bitcoin. Fani cyfrowych walut starali się […]

bitbay

W piątek doszło do głośnej dyskusji na Twitterze. Pisarka J.K. Rowling zapytała, czym jest Bitcoin. Fani cyfrowych walut starali się jej wytłumaczyć, na czym polega geniusz kryptowalut. Autorka książek o Harry’m Potterze niestety przyznała, że nadal nie rozumie tego tematu. Wtedy na arenę wkroczył on: Elon Musk. Cały na biało…

Elon Musk a Bitcoin

Musk ujawnił, że posiada 0,25 BTC. Potwierdził, że hodluje te środki. I to mimo tego, że niedawno ogłosił, że sprzedaje prawie wszystkie swoje fizyczne aktywa (z drugiej strony BTC nie jest fizyczne, więc nie trudno się dziwić, że je zachował).

Miliarder ujawnił zapewne, ile ma Bitcoinów (BTC), by zachęcić J.K. Rowling do kupienia choćby symbolicznej ilości kryptowalut. Poza tym w odpowiedzi na post Rowling na Twitterze, podkreślił, że dziś „masowa emisja pieniędzy przez banki centralne sprawia, że ​​waluty internetowe [takie jak] Bitcoin wyglądają solidnie w porównaniu [z walutami fiat]”.

Nie wiadomo, czy przekonał tym pisarkę do BTC. Ta powoli wydaje się być bowiem mocno zirytowana postawą fanów BTC.

W międzyczasie w dyskusję niejako „obok” włączył się CZ z Binance. Uważa jednak, że pisarka chyba „wciąż jest mugolką”.

Musk z ćwiartką BTC

Oświadczenie Muska o tym, że posiada on 0,25 BTC sugeruje, że zdecydował się zatrzymać te środki, pomimo domniemanej „sprzedaży prawie wszystkich rzeczy fizycznych”, jakie posiadał.

Musk to kolejny miliarder, który przyznaje, że ma BTC. Wiemy też, że od dawna na tym rynku inwestuje Tim Draper, żywa legenda branży VC, czy bracia bliźniacy Winklevoss, których świat poznał dzięki temu, że byli niejako pomysłodawcami Facebooka. Oni posiadają nawet własną giełdę kryptowalut.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.