Elon Musk hodluje swoje Bitcoiny

2021-04-27 Bitcoin Wiadomości

Elon Musk napisał na Twitterze, że jak na razie nie sprzedał żadnego ze swoich osobistych Bitcoinów. Jego tweet pojawił się […]

Elon Musk napisał na Twitterze, że jak na razie nie sprzedał żadnego ze swoich osobistych Bitcoinów. Jego tweet pojawił się w odpowiedzi na oskarżenia komika Dave’a Portnoy’a, który stwierdził, że ​​dyrektor generalny Tesli czerpał zyski z pompowania ceny BTC.

Elon Musk: nie sprzedałem ani jednego BTC

Odrzucając twierdzenie Portnoy’a, który zarzucił mu manipulowanie rynkiem, Musk stwierdził, że „Tesla sprzedała 10% swoich udziałów [w BTC] zasadniczo w celu udowodnienia płynności Bitcoina jako alternatywy dla trzymania gotówki w swoim bilansie”.

Nie sprzedałem żadnego z moich Bitcoinów

– dodał.

Jak z kolei donosiły wcześniej media, Tesla Inc. sprzedała część swoich Bitcoinów, generując swój przychód netto w wysokości 272 milionów dolarów.

Ponadto w lutym tego roku działania firmy były katalizatorem hossy na rynku kryptowalut. Kurs BTC zaczął rosnąć po tym, jak spółka ujawniła, że dokonała swojego strategicznego zakupu głównej kryptowaluty o wartości aż 1,5 miliarda dolarów.

elon musk bitcoinyTesla otwiera się na krypto-płatności

Niedługo później Tesla ogłosiła również, że zacznie akceptować płatności w BTC za swoje samochody, podkreślając przy tym, że będzie przechowywać środki w Bitcoinie, zamiast zamieniać je na gotówkę.

Z kolei sam Elon Musk zazwyczaj unikał i unika ujawniania, ile Bitcoinów posiada osobiście, a jego ostatni tweet sugeruje jedynie, że niechętnie będzie je sprzedawał.

Musk jest jednak wielkim fanem Dogecoina – kryptowaluty-mema. Niejednokrotnie pisał o DOGE, czym pompował jego cenę.

Szef Tesli próbował też wejść na rynek NFT. Chciał sprzedać wizualizację z piosenką. Ostatecznie jednak wycofał się ze sprzedaży. Inaczej działa jego partnerka i znana wokalistka. Grimes, bo o niej mowa, sprzedała swoje grafiki także w formie NFT.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoiny btc Elon Musk kryptowaluty Tesla

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.