za
Elon Musk zakup twittera

Elon Musk zmienił zdjęcie profilowe na Twitterze. Podniósł tym kurs APE o 20%

Dyrektor generalny Tesli, SpaceX i nowy właściciel Twittera, Elon Musk, zmienił w środę swoje zdjęcie profilowe właśnie na wspomnianym portalu społecznościowym. Nie ma w tym niczego szokującego. A przynajmniej nie powinno być. Okazało się bowiem, że jego nowy awatar przedstawia kolaż kilku obrazków z serii NFT Bored Ape Yacht Club. Efektem tego był wystrzał kursu ApeCoina (APE), który jest powiązany z tą kolekcją NFT.

Elon Musk podbija kurs APE o 20% nowym awatarem

Musk lubi chyba wpływać na rynki z pozoru dość błahymi czynnościami. Teraz zmienił swoje zdjęcie profilowe na Twitterze na grafikę, która przedstawia zlepek grafik z Bored Ape Yach Club. Kurs APE zareagował na to wystrzałem.

elon musk ape

Cena ApeCoina, czyli tokena, który został stworzony przez firmę Yuga Labs, stojącą też za Bored Ape Yach Club, wzrosła po publikacji nowego awatara Muska. W ciągu pierwszej godziny cena APE poszybowała o 22% z 14,40 USD do 17,60 USD.

Musk opublikował potem jeszcze jeden tweet, w którym napisał: „no nie wiem, dla mnie wygląda całkiem wymiennie”.

Obecnie 1 APE kosztuje ok. 16,1 USD, co przekłada się na skok ceny o 12% w skali 24 h. Nadal jednak jest to mniej o aż 20% niż tydzień temu.

Musk będzie promował kolejny projekt?

Pytanie brzmi teraz: dlaczego w ogóle Elon Musk postanowił zmienić zdjęcie profilowe na te kojarzące się z topową serią NFT? Warto dodać, że w ostatnim czasie wielu celebrytów i artystów zmieniało swoje profilówki na te kojarzące się z serią Bored Ape. W tym gronie byli m.in. gwiazda koszykówki, Stephen Curry czy muzyk, Steve Aoki.

Musk może też szukać “nowego dogecoina”. Już w poprzedniej hossie promował tę “psią kryptowalutę”, która głównie dzięki niemu stała się hitem inwestycyjnym. Możliwe, że teraz CEO Tesli znalazł sobie kolejne hobby – promowanie “Znudzonych Małp” i ich NFT. Jeśli to prawda, możemy liczyć na kolejne wyskoki kursu APE. Tyle że – co warto podkreślić – to nadal ryzykowana inwestycja, uzależniona bowiem od poczucia humoru Muska.

Inna sprawa, że APE ma pewne fundamenty, bowiem jest związany z nowym metaversem Yuga Labs. Czy to jednak wystarczy, by inwestować w ten projekt? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności