fbpx

Biznes

eBay otwarty na Bitcoina

  Jeden z prezesów eBay’a, Devin Wenig, w wywiadzie dla dziennika The Wall Street Journal przyznał, iż jest „bardzo otwarty” […]

 

Jeden z prezesów eBay’a, Devin Wenig, w wywiadzie dla dziennika The Wall Street Journal przyznał, iż jest „bardzo otwarty” na Bitcoina, a sam eBay prawdopodobnie podąży szlakiem wytyczonym przez, stanowiącego jego własność, PayPala. Ten, za pośrednictwem podlegającej mu firmy Braintree i aplikacji mobilnej jej autorstwa, od września tego roku również umożliwia akceptację płatności bitcoin.

 

Zarówno eBay jak i PayPal są otwarte na Bitcoina – PayPal eksperymentuje z nim – a z racji naszego bliskiego związku, my prawdopodobnie uczynimy to samo. Jestem na to bardzo otwarty.” – czytamy we wspomnianym wywiadzie.

 

Deklaracja tego rodzaju następuje niedługo po październikowych doniesieniach, z których wynika, że drogi obu firm mają się niedługo rozejść. Miałoby to nastąpić jeszcze w przyszłym roku.

 

Wenig jednak stawia sprawę jasno, sugerując że korporacyjne przetasowania są nastawione przede wszystkim na „zabezpieczanie oraz tworzenie wartości dla obecnych udziałowców eBay’a”, a kompletny „rozwód” obu jednostek nie wchodzi tutaj w rachubę:

 

Tego rodzaju podział musi zapewnić także ciągłość dotychczasowych relacji; mamy to wszystko na uwadze … Zgodnie z naszym zamiarem, PayPal będzie jeszcze przez długi czas dominującym usługodawcą płatności na platformie eBay, zaś przyszły podział ma jedynie ugruntować nas w tym fakcie.

 

Niewiadomo jeszcze w jakiej formie eBay mógłby zacząć udostępniać płatności BTC, jednak już sama deklaracja tego rodzaju, dobiegająca z najwyższego szczebla zarządu firmy, napawa dużym optymizmem. Dodatkowo, tym mocniej potwierdza to także słowa innego prezesa eBay, Johna Donahoe, z czerwca tego roku, kiedy to stwierdził iż pełna integracja płatności bitcoin, zarówno przez PayPal jak i przez eBay, jest „nieunikniona”.

 

 

Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości ze stron bitcoin.pl wymaga uprzedniej zgody portalu.

 

coinquista rejestracja na gieldzie

Black Friday Promotion

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.