fbpx

Wiadomości

Dzięki blockchain ma powstać platforma zdrowia obsługująca 1mld użytkowników

Hashgraph podjął współpracę z Fundacją Chopra w celu opracowania platformy zdrowia psychicznego. Jak mają nadzieję, w ciągu pięciu lat zostanie […]

bitbay

Hashgraph podjął współpracę z Fundacją Chopra w celu opracowania platformy zdrowia psychicznego. Jak mają nadzieję, w ciągu pięciu lat zostanie ona rozszerzona do 1 miliarda użytkowników. Platforma początkowo będzie się koncentrować na zapobieganiu samobójstwom. Choć są przesłanki ku temu, że w końcu przekształcą ją w szerszą sieć zdrowia psychicznego.

Zgodnie z komunikatem prasowym „Never Alone Initiative” będzie służyć globalnej społeczności. Ma ona zapewnić bezpieczny dostęp do badań naukowych, pracy ekspertów w zakresie zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia oraz pragmatycznych narzędzi do codziennego użytku.

Zapytaliśmy prezesa Hashgrapha Mance’a Harmona, czy fakt, że Deepak Chopra został oskarżony o promowanie pseudonauki i kwerendy, stanowi wyzwanie dla partnerstwa. Harmon przyznał, że zna kontrowersje wokół metod stosowanych przez Choprę natomiast uważa, że tworzona platforma może być wartościowa.

Harmon wierzy bowiem, że jeśli inicjatywa ta zakończy się sukcesem, będzie to ważny przykład wykorzystania technologii Hashgrapha i ogólnie technologii blockchain. Będzie ona     wykorzystywana do uwierzytelniania treści, śledzenia ich zużycia i wynagradzania twórców za pomocą tokenu.

Blockchain będzie mógł przechowywać więcej danych

Większość zastosowań blockchain ma problemy z przechowywaniem dużych plików multimedialnych. Jednak według Harmon, unikalna konstrukcja Hashgrapha sprawia, że doskonale nadaje się on do tego wyzwania.

Hashgraph’s Hedera Consensus Service lub HCS, który służy jako warstwa podstawowa, organizuje transakcje na zasadzie konsensusu. Fundacja Chopra będzie również prowadziła swoje własne węzły, w których będą przechowywane dane.

„Kiedy dane utworzą się, hash zostanie przesłany do HCS gdzie określony zostanie czas zdarzenia, a następnie przesłany z powrotem do tej prywatnej sieci, która przechowuje wszystko”.

– powiedział Harman.

Harman przyznał również, że porównanie do Steemit jest trafne, dodając, że podoba mu się projekt platformy Never Alone.

„Naprawdę doceniam model, który inicjatywa Never Alone wprowadza na rynek. Jest to model łączący crowdsourcing treści oraz jej modyfikację. Platforma posiada wielką społeczność”.

– powiedział.

Choć nauki Chopry mogą budzić wątpliwości, pełni on funkcję profesora marketingu w Columbia University Business School. Jeśli uda mu się zrealizować plan w nawet jednej dziesiątej założonych celów, będzie to nie lada osiągnięcie.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.