Dyrektor generalny Galaxy Digital wspomina swoje początki na rynku Bitcoina

2020-11-16 Bitcoin w mediach Świat Wiadomości

Mike Novogratz, założyciel i dyrektor generalny Galaxy Digital, wspomina swoje początku na rynku kryptowalut. Co skłoniło go do inwestowania w […]

Mike Novogratz, założyciel i dyrektor generalny Galaxy Digital, wspomina swoje początku na rynku kryptowalut. Co skłoniło go do inwestowania w BTC i ETH?

Dyrektor generalny Galaxy Digital i jego pierwsze dni na rynku BTC

dyrektor generalny Galaxy DigitalW wywiadzie udzielonym Nugget News, były menadżer funduszu hedgingowego i zwolennik kryptowalut, Mike Novogratz opowiedział o tym, jak zaczął działać na rynku BTC.

„Mój przyjaciel zapytał mnie o Bitcoina… Zrobiłem 15 minut reasearchu i powiedziałem: „Ech, fajna technologia, libertarianie ją lubią. To było w 2012 roku… Kupowali to wtedy Chińczycy. Pomyślałem: „Będzie rosło”.”

Dodał, że jego„pierwsze zakupy Bitcoinów” były oparte na czystej spekulacji.

„Kupiłem to, bo myślałem, że [kurs] pójdzie w górę. Kiedy zacząłem się temu przyglądać i zagłębiać, pomyślałem: „To mogłoby być fajne”. Zadzwoniłem więc do mojego przyjaciela o imieniu Dan Morehead z Pantery [Capital]. Powiedziałem „Morehead, spójrz na to, nie mam wystarczająco dużo czasu”, a po dwóch tygodniach oddzwonił i powiedział: „Stary, to zmieni świat…”

– wspominał.

„Więc zdecydowaliśmy… że kupimy kupę Bitcoinów. Trzeba przyznać, że Dan kupił naprawdę dużo. (…) Kupił dużo, około 30 000 Bitcoinów dla siebie. Pomyśleliśmy więc: „kupimy 30 001”, ponieważ nie mogliśmy pozwolić mu mieć więcej niż mieliśmy my”

– dodał.

Novogratz mówił dalej, że kiedy planował sprzedać swoje BTC, jego wspólnik go przed tym powstrzymał:

„Taki był mój plan – sprzedać [BTC] i kupić odrzutowiec… Mój partner [Pete] Briger mi na to nie pozwolił. Był taki nieugięty… Mówił: „wyświadczam ci przysługę. To pójdzie znacznie wyżej. Nie chcemy tego nigdy sprzedawać”.

ETH w portfelu Novogratza

Gdy Novogratz, jak teraz wspomina, zagłębił się jednak potem jeszcze bardziej w temat kryptowalut, zainteresował się też samym Ethereum:

„Swoje pierwsze ETH, kupiłem od samego Vitalika [Buterina]… Spotkałem go raz na kolacji; kojarzył mnie, ale mnie nie znał, ale uważał też, że to dobrze, że w społeczności [kryptowalut] jest jakiś facet z Wall Street, więc kupiłem pół miliona Etherów za 99 centów”.

Dziś za 1 ETH na giełdach płaci się… 455 USD.

Tagi
bitcoin Mike Novogratz Mike Novogratz btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.