Dwa projekty ustaw, które pozwolą analizować blockchain w amerykańskim rządzie

2020-09-10 Wiadomości

Komisja Energii i Handlu właśnie zatwierdziła dwa projekty ustaw, których celem będzie prowadzenie bardziej dogłębnej analizy technologii blockchain w rządzie. […]

Komisja Energii i Handlu właśnie zatwierdziła dwa projekty ustaw, których celem będzie prowadzenie bardziej dogłębnej analizy technologii blockchain w rządzie. Komisja utorowała drogę tym ustawom, aby stały się przedmiotem głosowania w Izbie Reprezentantów.

Internetowa debata

W internetowej debacie z dnia 9 września, moderowanej przez założyciela Chamber of Digital Commerce Perianne Boring, Demokratyczny Przedstawiciel 9. Dystryktu Florydy Darren Soto ogłosił, że po „prawie dwóch latach nacisków”, Komisja Energii i Handlu przyjęła Digital Taxonomy Act. Ponadto, komisja ta zatwierdziła amerykańską ustawę o konkurencyjności. Oba akty prawne przejdą teraz do amerykańskiej Izby Reprezentantów i przejdą przez proces głosowania.

Digital Taxonomy Act, jeśli zostanie przyjęty w Kongresie, poleci Departamentowi Handlu w porozumieniu z Federalną Komisją Handlu (FTC) przeprowadzenie i przedłożenie badania na temat stanu technologii blockchain różnym komisjom w Izbie Reprezentantów i Senacie. Wymagałoby to również, aby FKH informowała o zaleceniach dotyczących nieuczciwych i wprowadzających w błąd praktyk związanych z cyfrowymi tokenami.

Amerykańska ustawa COMPETE Act wymagałaby, aby Departament Handlu dokonał przeglądu badań i przedstawił Kongresowi sprawozdanie na temat rozwoju sztucznej inteligencji, obliczeń kwantowych, blockchaina i nowych powiązanych branż.

„To pierwszy krok”, powiedział Soto, który sponsorował pierwszą ustawę wraz z Rep. Brettem Guthrie (R-KY) i Rep. Doris Matsui (D-CA).

„Zdecydowanie chcemy wejść w bardziej merytoryczne regulacje prawne. Na razie jednak środki i pierwsze raporty Departamentu Handlu, FTC, DoD i innych podmiotów mają zostać przyjęte przez Kongres, ponieważ wielu ludzi nie rozumie tej technologii”.

Soto jest jedną z głównych postaci kształtujących politykę kryptowalut wewnątrz Kongresu. Często wyrażał obawę, że brak zrozumienia przez rząd amerykański wschodzącej technologii powstrzymuje kraj przed budową konkurencyjnego kryptowalutowego sektora.

„To jest nasza największa przeszkoda. To nie partyzanctwo, to ignorancja, z którą walczymy. Te raporty zapoznają wszystkich”.

Ustawodawcze zwycięstwa

Jednak kongresmen przytoczył też kilka ustawodawczych zwycięstw. W sierpniu Departament Rolnictwa USA zaproponował zmianę przepisów dotyczących produktów ekologicznych, tak aby włączyć do nich technologię blockchain. Łańcuch bloków ma pomóc w śledzeniu łańcucha dostaw. Soto przyłączył się również do kilku innych członków Kongresu, którzy zażądali, aby IRS nie pobierał nadmiernych podatków od blockchainów opartych o algorytm Proof-of-Stake.

„Mamy długoterminowe cele współpracując z izbą cyfrową, aby uzyskać kryptowalutowe centrum doskonałości w Departamencie Handlu, które naprawdę pomoże w pracy nad różnymi sposobami wykorzystania blockchaina. Czy to w transakcjach finansowych, czy w zabezpieczaniu komunikacji, czy w zabezpieczaniu danych”.

– powiedział Soto.

Kongresmen zapowiedział również, że będzie przyjmował wpłaty na kampanie kryptowalutowe. Jego strona internetowa pozwala dokonać wpłaty 2 800 dolarów przy pomocy BitPay

Tagi
Blockchain dlt rząd USA

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.