Kopanie kryptowalut

Dominacja Chin w zakresie miningu dobiega końca

Wydaje się, że dominacja Chin w zakresie wydobycia Bitcoinów dobiega końca, ponieważ górnicy zaczynają się wycofywać z tego kraju. Wynika […]

Data publikacji: 8 listopada 2020

bitbay

Wydaje się, że dominacja Chin w zakresie wydobycia Bitcoinów dobiega końca, ponieważ górnicy zaczynają się wycofywać z tego kraju. Wynika to z braku taniej energii, przestarzałych koparek i rosnącego zainteresowania górnictwem.

Tani prąd w porze deszczowej

Chiny były w stanie zdominować sektor miningu z powodu dostępności taniej energii, zwłaszcza w porze deszczowej. Najczęściej jest to okres od maja do września każdego roku.

Jednak w tym roku pora deszczowa przedłużyła się aż do października. Spowodowało to, że górnicy kopiący na małą skalę migrują do zachodnich Chin. Brak dostępności taniej energii uniemożliwił małym górnikom konkurowanie w branży.

Duże korporacje wypędzają małych górników z kraju ze względu na stale rosnące koszty energii elektrycznej, a także zwiększony poziom trudności wydobycia.

Koparki takie jak Antminer S9, stają się co raz bardziej przestarzałe. Maszyny te są zwykle używane w porze deszczowej. Pod koniec tej pory wiele osób wyłączyło swoje maszyny w oczekiwaniu na kolejne mocne opady.

Rośnie liczba górników na świecie

Marathon Patent Group Inc, podpisała niedawno umowę z firmą Bitmain. Bitmain ma dostarczyć urządzenia najnowszej generacji S19 Pro. Marathon w ten sposób chce zostać największą prywatną kopalnią Bitcoina w Ameryce Północnej.

Rząd Iranu również wsparł działalność wydobywczą BTC. Górnicy Bitcoina w tym kraju mają wyłączny dostęp do dostaw energii elektrycznej z kilku elektrowni.

W połowie września Portal Finanz.ru podał ważne newsy dot. rynku miningu. Okazało się, że Abchazja zniosła zakaz kopania kryptowalut. Władze planują nawet wprowadzić „najbardziej optymalny mechanizm” regulujący wydobywanie cyfrowych walut.

Ostatnio wydobycie zalegalizowała także Wenezuela. Organy regulacyjne wprowadziły mandat, który ureguluje wszystkie kwestie związane z wydobyciem Bitcoina i innych kryptowalut. Chociaż mandat legalizuje kopanie krypto, wszyscy mieszkańcy, którzy chcą wydobywać BTC, muszą najpierw uzyskać licencję od SUNACRIP, wenezuelskiego Krajowego Inspektora Nadzoru nad Aktywami Kryptowalutowymi i Powiązaną Działalnością. Wenezuela utworzy Kompleksowy Rejestr Górników, który będzie zawierał informacje dot. górników i kopalni . Poszczególni minerzy będą musieli opisać swoją działalność, swój sprzęt i dostarczyć inne, niezbędne informacje.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion