Dominacja Bitcoina spadła poniżej 50%. Czy to już sezon na alty?

2021-04-30 Bitcoin

Cena Bitcoina została odrzucona z poziomu powyżej 55 000 USD i obecnie ponownie spada. Tymczasem altcoiny, takie jak Ethereum, kontynuują […]

Cena Bitcoina została odrzucona z poziomu powyżej 55 000 USD i obecnie ponownie spada. Tymczasem altcoiny, takie jak Ethereum, kontynuują wspinaczkę, kompletnie wyłamując się z korelacji.

Dominacja BTC spada do najniższych poziomów od 2017/2018 roku

Ostatnia rozbieżność między liderem a resztą altcoinów spowodowała, że dominacja Bitcoina spadła do poziomów niespotykanych od 2017 i 2018 roku. Czy może to być oficjalny początek sezonu na altcoiny, zanim rozpocznie się nowy cykl rynkowy?

Dominacja BTC powraca do poziomów nie widzianych od ostatniego kryptowalutowego rynku byka Od ostatniego czasu, gdy dominacja BTC znajdowała się poniżej poziomu 50%, minęło już ponad 1000 dni. Ostatnie 1000 dni było całkowicie zdominowane przez Bitcoina. Pod koniec 2020 dominacja pierwotnej monety wynosiła aż 73%.

BTC.D, metryka ważąca kapitalizację rynkową czołowej kryptowaluty w stosunku do reszty rynku, znajduje się obecnie poniżej 50%. Jeżeli faktycznie mamy do czynienia z początkiem sezonu na alty, BTC.D może spaść jeszcze niżej.

Co oznacza sezon na alty dla rynku?

Jeśli sezon na altcoiny naprawdę nadszedł, istnieje kilka rzeczy, których inwestorzy kryptowalut mogą się spodziewać na podstawie poprzednich cykli. Rozpoczęcie sezonu altcoinów nie zawsze oznacza, że dobra passa Bitcoina dobiegła końca.

Podczas hossy w 2017 roku, istniały dwa odrębne sezony altcoinów, z których tylko jeden zakończył historyczny cykl rynku kryptowalut. Altcoiny osiągnęły szczyt dużo później niż BTC. Jest to scenariusz, który może mieć miejsce także w tym cyklu.

Jednak tylko dlatego, że rozpoczął się sezon na alty, nie musi to oznaczać, że hossa na BTC się skończyła. Zamiast tego, kapitał z altcoinów może z powrotem napłynąć do BTC, napędzając jeszcze wyżej jego cenę.

Kiedy moneta osiągnie szczyt w finale cyklu, kolejny sezon altcoinów może działać jako płynność wyjściowa, zanim cykl się zakończy i wszystko zacznie się od nowa.

W pierwszej kolejności do gry wejdą największe i altcoiny, takie jak Ethereum i Litecoin. Następnie z głównych rynków pieniądze popłyną do średnich projektów, a na końcu przejdą do kryptowalut o niskiej kapitalizacji.

Najważniejszą rzeczą jest wyjście z inwestycji w odpowiednim momencie. Altcoiny są bardzo ryzykowne i mogą stracić sporą część swojej wartości w bardzo krótkim okresie czasu.

Tagi
altcoin sezon altcoiny bitcoin btc BTC.D dominacja

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.