Bitcoin w mediach

CBS wyemituje film o Silk Road

Dokument CBS na temat Silk Road rzuca ponoć nowe światło na postać Rossa Ulbrichta, twórcę tej darkwebowej platformy. CBS wyemituje […]

Data publikacji: 11 listopada 2020

bitbay

Dokument CBS na temat Silk Road rzuca ponoć nowe światło na postać Rossa Ulbrichta, twórcę tej darkwebowej platformy.

CBS wyemituje dokument o Silk Road

cbsCBS, amerykańska stacja TV głównego nurtu, wyemituje dziś wieczorem film dokumentalny o Silk Road. Produkcja zawiera m.in. wywiad z Julią Vie, czyli ex-dziewczyną założyciela tej darkwebowej platformy, Rossa Ulbrichta. Podobno w czasie rozmowy ta stwierdziła, że „Dread Pirate Roberts”, bo pod takim nickiem był on znany, nie był w swoich działaniach motywowany pieniędzmi. I to do tego stopnia, że ​​nie posiadał nawet samochodu.

Przypomnijmy jednak, że Silk Road upadło w 2013 r. po interwencji FBI, zaś w 2015 roku Ulbricht został uznany winnym stawianych mu zarzutów, w tym sprzedaży i dystrybucji narkotyków, nielegalnego handlu dowodami osobistymi oraz prania pieniędzy. Otrzymał za to aż dwa wyroki dożywocia.

Uwolnić Rossa!

Dziś coraz częściej pojawiają się apele dot. jego uwolnienia. Przykładowo Tim Draper, jeden z najsłynniejszych inwestorów VC na Wall Street, jest zdania, że to wielka szkoda dla świata, że geniusz komputerowy, jakim jest Ulbricht, nie może w wyniku wyroku służyć społeczeństwu.

Teraz film „The FBI Declassified: The Dangerous Journey on the Silk Road ”ma na celu przybliżenie widzom śledztwa służb w sprawie „Jedwabnego Szlaku”. Ponoć twórcy rozmawiali na ten temat z agentami specjalnymi FBI, którzy omawiają to, w jaki sposób platforma funkcjonowała i pozwalała na dokonywanie nielegalnych transakcji, takich jak: sprzedaż narkotyków, broni, trucizn, usług hakerskich, a nawet zlecanie zabójstw.

Julie Vie wspomina zaś we fragmentach filmu, jak powstała nazwa platformy:

„[Ross] Powiedział coś o […] Jedwabnym Szlaku w Azji […] i o tym, że to była ogromna sieć […]. I właśnie to chciał stworzyć, więc pomyślał, że to idealna nazwa”.

Dodała, że potem Ulbricht spędzał praktycznie 24 h przy swoim komputerze, a ich związek rozpadł się wkrótce po uruchomieniu Silk Road.

„Myślę, że wiedział, że zostanie złapany i zostanie męczennikiem za swoją sprawę”

– twierdzi Vie.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion