Doda sprzedaje swoje ciało w postaci… NFT

NFT doda

Doda, znana polska wokalistka, przekazała właśnie swoim fanom, że zeskanowała swoje ciało i będzie je sprzedawać. Można będzie kupić aż […]

bitbay zonda

Doda, znana polska wokalistka, przekazała właśnie swoim fanom, że zeskanowała swoje ciało i będzie je sprzedawać. Można będzie kupić aż 400 jej „kawałków”. Prawa własności do nich będą reprezentowane przez NFT.

Doda sprzedaje swoje tokeny

Na wirtualne rynki trafiają coraz to dziwniejsze towary. Świat usłyszał już o Marcie Rentel, która sprzedała za milion złotych swoją wirtualną miłość. Doda chce iść dalej. Zdecydowała się sprzedać skany swojego ciała. O pomyśle wokalistka poinformowała fanów podczas relacji na Instagramie, w czasie której towarzyszył jej pomysłodawca całej akcji.

– To platforma, która zrewolucjonizuje internet i postrzeganie rzeczy, platforma, która łączy artystów, sportowców na całym świecie oraz ich fanów. (…) NFT, czyli non fungible token to specjalne certyfikaty własności, które powodują, że możecie być właścicielami czegoś, co np. istnieje tylko w świecie digitalu… – dowiadujemy się na Instagramie Dody.

Artystka już kilka tygodni temu zapowiadała swój projekt związany z NFT, ale dopiero teraz poznaliśmy szczegóły

– Zrobiłam, jako pierwsza na świecie, skan 3D, który razem z Fandise podzieliliśmy na ponad 400 części i te części będą sprzedawane w formie NFT, co oznacza, że będziecie właścicielami mnie – mówiła w czasie transmisji.

doda

Wszystko dla fetyszystów

Ponoć zrobiła to dla… fetyszystów.

– Najlepsze jest to, że osoba, która będzie taka szalona i kupi wszystkie części, to mogą sobie mnie wydrukować w 3D, mogą mnie wziąć i postawić realnie. Uwierzcie mi, że ten skan, pozycja, strój i to wszystko przygotowałam dla wszystkich możliwych fetyszystów wszystkiego! – dodała.

Wyjaśniła, że pierwszy zestaw składa się z 30 fragmentów jej ciała. Każdy z zestawów ma być unikatowy.

Trzeba iść z duchem czasu i totalnie się otwierać na te rzeczy, które nas zaskakują i na początku mogą wydawać nam się głupie, nierealne i trochę idiotyczne, ale wcale takie nie są. Im szybciej to zrozumiemy, tym lepiej dla nas tak naprawdę – podsumowała. Dodała, że wie, że pomysł wzbudzi kontrowersje.

Wdzięki artystki można podziwiać na jej ostatnim klipie:

Tagi
Blockchain celebryci Doda Dorota Rabczewska NFT

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.