Do wykopania zostało tylko 2.5 mln Bitcoinów

2020-09-28 Wiadomości

Maksymalna podaż BTC to 21 mln monet. W tym momencie zostało już wydobyte 18.5 mln sztuk najstarszej kryptowaluty, tak więc […]

Maksymalna podaż BTC to 21 mln monet. W tym momencie zostało już wydobyte 18.5 mln sztuk najstarszej kryptowaluty, tak więc górnicy mogą wykopać tylko 2.5 mln Bitcoinów więcej.

2.5 mln BTC do wykopania

Profil ChartBTC opublikował wpis na tweeterze informujący, że górnicy wydobyli już 18.5 mln BTC. Oznacza to, że do wyprodukowania zostało mniej niż 2,5 mln BTC, czyli około 11,9% całkowitej podaży.

ChartBTC zaznaczył, że połowa z pozostałych 2,5 mln BTC zostanie wydobyta w ciągu najbliższych czterech lat. Od momentu stworzenia pierwszego bloku w 2009 roku, sieć Bitcoina przeszła już trzy halvingi. Ostatni z nich miał miejsce w maju tego roku. Ponieważ emisja nowych monet jest zmniejszana o połowę co cztery lata, przewiduje się, że ostatni Bitcoin zostanie wykopany dopiero w 2140 roku. Po 2140 roku, już nigdy nie będzie można wydobywać najstarszej kryptowaluty.

Rynek doświadcza zmian

W momencie pisania tego artykułu, cena rynkowa BTC wynosi około 10 866 dolarów. Bitcoin wzrósł o 32,5% w ciągu ostatniego roku, odnotował spadek o 5,9% w ciągu ostatnich 30 dni i wzrost o 1,6% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Ponieważ 88% podaży Bitcoina zostało już wydobyte, przemysł górniczy, który znacznie kontroluje ceny, prawdopodobnie doświadczy zmian. Analitycy oczekują, że w przyszłości branża górnicza rozrośnie się na innych kontynentach i w krajach oddalonych od Azji i Chin.

Coraz bardziej pewnie zaczynają się też czuć inwestorzy instytucjonalni. Jeżeli zainwestują oni sporą część swoich pieniędzy w branżę kryptowalut, jej przyszłość może być tylko bardziej optymistyczna. W wyniku wzrostu liczby inwestorów instytucjonalnych, branża blockchain może doświadczyć jeszcze szerszej adopcji na świecie.

Bitcoin i jego łańcuch bloków zainspirował inne projekty, aby rozwiązały wszystkie wyzwania, z którymi nie jest w stanie zmierzyć się najstarsza kryptowaluta. Jednak, im więcej inwestorów wkracza na rynek, tym bardziej rządy spieszą się z regulacją i emisją monet kontrolowanych przez państwo, znanych jako CBDC.

Tagi
bitcoin btc kopanie mining podaż

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.