Dope-Film

Do kina na „Dope” za bitcoiny

Akceptacje

 

W ten piątek w amerykańskich kinach swoją premierę mieć będzie „Dope”, niezależna produkcja Ricka Famuiwy, której udało się zebrać wiele pozytywnych opinii na ostatnim Sundance Film Festival – największym corocznym festiwalu filmów tego gatunku w Stanach Zjednoczonych. Co dodatkowo ciekawsze, będzie to pierwsza produkcja tego typu na którą bilety nabędziemy za bitcoiny. Sam bitcoin stanowi również ważny element opowieści zawartej w filmie.

 

Zawarta w nim historia opisuje losy Malcolma, młodego czarnoskórego chłopaka, dorastającego w jednej z tzw. „trudniejszych” dzielnic Los Angeles. Malcolm to uosobienie tzw. ‘geeka’, kujona, bardzo dobrze obeznanego ze współczesną technologią i informatyką. Przypadkowe zaproszenie na jedno z undergroundowych przyjęć owocuje wplątaniem się zarówno Malcolma jak i jego przyjaciół w biznes narkotykowy.

 

Wchodzący do około 2000 kin na terenie całych Stanów Zjednoczonych, Dope, przepełniony jest odniesieniami do takich atrybutów współczesnej „kultury technologicznej” jak: smartphony, YouTube czy aplikacji w rodzaju Waze. Jedną z głównych ról w tej kategorii odgrywa jednak również kryptowaluta bitcoin:

 

Przeczytałem właśnie, że pieniądz jaki znamy dziś jest już martwy. Wkrótce świat będzie kupował i sprzedawał tylko za pomocą bitcoinów.” – mówi w pewnym momencie główny bohater filmu. O kryptowalucie w tej opowieści słyszymy jeszcze kilkukrotnie.

 

Dla dystrybutora filmu, Open Road Films, dystrybucja biletów realizowana, oprócz tradycyjnych kanałów płatności, także przy pomocy tej innowacyjnej technologii, wydawał się być zatem naturalnym kierunkiem promocji filmu:

 

Bitcoin stanowi integralną część ‘Dope’, dlatego nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani faktem udostępnienia tej nowej możliwości widzom kinowym,” – powiedział dyrektor działu marketingu Open Road Films, Jason Cassidy.

 

Bilety na Dope za bitcoiny odnajdziemy na portalu dystrybucji biletów kinowych MovieTickets.com. Nowa opcja płatności zagości tam dzięki współpracy portalu oraz dystrybutora z procesorem płatności bitcoin dla biznesu, firmą GoCoin.

 

Oferta płatności BTC obejmie około 980 amerykańskich kin współpracujących z MovieTickets.com, w tym, między innymi, największą obecnie, amerykańską sieć kin, Regal Cinemas, jak również sieć AMC Theaters.

 

{youtube}L41xwM8tIRQ{/youtube}

 

 

Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości ze stron bitcoin.pl wymaga uprzedniej zgody portalu.

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
2015 bilety bitcoin Dope dystrybucja film kino kryptowaluty niezależne Open Road Films

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.