DMG uruchamia farmę miningu kryptowalut zasilaną energią z elektrowni wodnej w Kanadzie

Biznes Tama Brilliant

Jak wynika z informacji podanych przez DMG Blockchain Solutions Inc., firma z powodzeniem uruchomiła farmę wydobywczą, zasilaną energią o mocy […]

bitbay zonda

Jak wynika z informacji podanych przez DMG Blockchain Solutions Inc., firma z powodzeniem uruchomiła farmę wydobywczą, zasilaną energią o mocy 60 megawatów z jednej z podstacji elektrowni wodnej położonej w Kolumbii Brytyjskiej.

 

Jak wynika z informacji podanych przez DMG Blockchain Solutions Inc., firma z powodzeniem uruchomiła farmę wydobywczą, zasilaną energią o mocy 60 megawatów z jednej z podstacji elektrowni wodnej położonej w Kolumbii Brytyjskiej.

 

Farma o powierzchni 0,25 hektara stanowi część większego kompleksu (blisko 14 ha) położonego nieopodal kanadyjskiego miasta Castlegar, na południu prowincji. Elektryczność, którą zużywa, jest wystarczająca, aby zasilić nawet 50 000 gospodarstw domowych.

 

Nie stanowi to jednak problemu dla lokalnej społeczności, biorąc pod uwagę fakt, iż jedynie dwie z okolicznych hydroelektrowni – znajdujące się na zaporach Waneta oraz Brilliant – dysponują łączną mocą 599 MW, znacznie przewyższając lokalne zapotrzebowanie.

 

Obie wymienione elektrownie stanowią własność FortisBC – oddziału Fortis Inc. – największego w Kanadzie prywatnego dostawcy usług komunalnych. Inicjatywę DMG komentuje jeden z dyrektorów FortisBC, Jason Wolfe:

 

FortisBC jest podekscytowane faktem współpracy z DMG nad tym projektem. DMG jest nie tylko jednym z największych konsumentów elektryczności, którego kiedykolwiek przyłączyliśmy, ale reprezentuje również wschodzący przemysł, dostarczający nowego rodzaju możliwości dla rolniczych społeczności”.

 

Z perspektywy poboru mocy farma DMG stanowi obecnie jedno z największych tego typu przedsięwzięć w Kanadzie, aktualnie ustępując jedynie farmom Bitfury oraz Hut8, operujących wspólnie w miejscowości Medicine Hat w prowincji Alberta. Te, w odróżnieniu od farmy DMG, zasilane są jednak energią pochodzącą ze złóż gazu ziemnego.

 

Jak przekonują przedstawiciele DMG w przyszłości pobór mocy farmy może zostać zwiększony do poziomu nawet 85 megawatów. Jeśli tak się stanie, uczyni to z niej nie tylko największą farmę wydobycia kryptowalut w Kanadzie, ale również jedną z największych w całej Ameryce Północnej.

 

DMG jest teraz dumnym właścicielem jednej z największych, najbardziej opłacalnych, instalacji wydobycia bitcoina w Ameryce Północnej. Było to zuchwałe przedsięwzięcie, jednakże zespół kierowniczy DMG już od lat operuje w przestrzeni wydobycia [kryptowalut], dysponujemy zatem specjalistyczną wiedzą i powiązaniami z zakładami komunalnymi oraz agencjami rządowymi, aby móc tego dokonać” – komentuje Daniel Reitzik, dyrektor generalny DMG Blockchain Solutions Inc.

 

Farma DMG nie jest jedyną instalacją tego rodzaju zasilaną energią wodną, która powstała ostatnimi czasy na kontynencie północnoamerykańskim. W sierpniu informowaliśmy was o projekcie holdingu DPW Holdings, który postanowił w tym celu nabyć i wyremontować, zlokalizowaną około 200 kilometrów na północ od Nowego Jorku, tamę na wodospadzie Valatie.

 

Tagi
bitcoin DMG DMG Blockchain Solutions Inc elektrownia elektrownia wodna farma hydroelektrownia kanada Kolumbia Brytyjska kryptowaluty

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.