za

Denton Municipal Electric rozmawia z górnikami BTC. Nowa era branży miningu kryptowalut

2024-02-18
BitcoinMining
1,5% dla maluszka

Dostawca energii elektrycznej w Teksasie, Denton Municipal Electric (DME), rozmawia z kilkoma firmami z rynku miningu, które chcą rozpocząć działalność w regionie. Chodzi o pięcioletnie umowę na zasilanie kopalni bitcoinów.

Denton Municipal Electric z Teksasu prowadzi rozmowy z górnikami kryptowalut

16 lutego DME poinformowało, że rozmawia z kilkoma przedsiębiorstwami z rynku miningu. Nie podano nazw tych firm. Wiemy jednak, że rozmowy te toczą się od roku. Chodzi o potencjalną, aż pięcioletnią współpracę.

Jeżeli wszystko uda się zakończyć zawarciem kontraktów, firmy te pójdą w ślad Core Scientific, spółki, która podpisała już umowę z DME na założenie w Denton w Teksasie nowej kopalni BTC. Teraz chodzi o stworzenie “modułowego centrum danych” zdolnego obsłużyć moc do 20 megawatów (MW).

Działająca od 1905 roku firma DME jest przedsiębiorstwem non-profit dostarczającym energię do 64 000 klientów, korzystając przy tym z odnawialnych źródeł energii.

Z raportu wynika, że Denton może dzięki potencjalnej nowej współpracy zwiększyć swoje przychody o około 4,8 mln USD przez cały okres kooperacji.

Nowa stolica miningu w USA

Teksas stał się nowym centrum miningu po tym, jak spora liczba górników zaczęła uciekać z Chin (po zakazaniu przez Pekin prowadzenia takiej działalności) i Kazachstanu (tam wystąpiły problemy z dostępem do prądu). Foundry USA, największa grupa zajmująca się miningiem na świecie, wskazała, że do końca 2021 r. Teksas miał udział w generowanym hashrate blockchaina Bitcoina w USA na poziomie 8,43%, ale do 27 lipca 2023 r. wartość ta wzrosła do aż 28,50%.

Istnieją jednak pewne rozbieżności, jeżeli chodzi o liczbę kopalni BTC, które działają w Teksasie. Texas Blockchain Chamber podaje w swoim raporcie ponad 30 lokalizacji, w których kopie się bitcoiny. Wskazuje na łączną ich moc na poziomie około 2400 MW. Z kolei Biuro Kontrolera Teksasu wskazuje na tylko 27 takich obiektów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności