Wiadomości

Uważajcie na DeFi – ostrzega Joe007

Znany inwestor kryptowalut Joe007 twierdzi, że choć zdecentralizowane finanse (DeFi) to obecnie najgorętszy trend na rynku kryptowaluy, prawdopodobnie podążą one […]

Data publikacji: 15 sierpnia 2020

bitbay

Znany inwestor kryptowalut Joe007 twierdzi, że choć zdecentralizowane finanse (DeFi) to obecnie najgorętszy trend na rynku kryptowaluy, prawdopodobnie podążą one ścieżką wielu tokenów z przestrzeni ICO.

DeFi to ryzykowna inwestycja

„DeFi jest na wczesnym etapie rozwoju i [przez to są] niebezpieczne [jako inwestycja]. Istnieje wiele rodzajów ryzyka: włamania, błędy, oszustwa, centralizacja, manipulacja – lista jest długa”

– uważa Joe.

Charakteryzuje DeFi jako coś, co można określić jako „quazi-ponzi”. Twierdzi, że rozwój tego rynku podąży w tym samym kierunku co ICO. Ostatecznie rynek więc zostanie spuentowany aferami i masą oszustw finansowych.

Mimo powyższego, on sam przyznaje, że zarobił już dużo pieniędzy na rynku DeFi. Przy tym wszystkim zdecydowanie gani promowanie aktywów kryptowalutowych, które mają niewielką lub żadną fundamentalną wartość dla inwestorów.

W czasie dyskusji na Twitterze Joe dodał też, że ​​nowi inwestorzy inwestują w tokeny o małej kapitalizacji. Jak twierdzi, dzieje się tak, ponieważ często są kuszeni obietnicą szybkiego wzbogacenia się. Zapominają jednak, że mała kapitalizacja powoduje, że mogą wziąć udział w klasycznym pump and dump i ostatecznie zostać z bezwartościowymi tokenami. Uważa on, że naiwni inwestorzy kupują jednak takie tokeny i to nierzadko w momencie, gdy ich twórcy już sprzedają swoje zasoby.

YAM: od zera do milionera i… w drugą stronę

Przykładów powyższego jest wiele. Według CoinGecko, YAM zostało podpompowane do kapitalizacji rynkowej na poziomie ok. 60 milionów dolarów, po czym wartość ta spadła do właściwie 0 dolarów w ciągu kilku godzin.

Chociaż inwestowanie w tokeny DeFi wiąże się z ryzykiem, Spencer Noon, szef kryptowalutowego funduszu inwestycyjnego DTC Capital, uważa, że ​​rodzący się sektor ma większy potencjał do wzrostu, niż wydaje się sceptykom.

Z kolei badacz Messari, Ryan Watkins, uważa, że boom na tokeny DeFi jeszcze się nie skończył. Mówi, że DeFi stanowią zaledwie 1,5 proc. całego rynku kryptowalut, a sektor będzie się jeszcze rozwijał.

Aktualny kurs kryptowalut możecie zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Pewnym i bezpiecznym miejscem, w którym możecie kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, jest m.in. polska giełda kryptowalut Coinquista. Jeśli nie macie jeszcze założonego konta na Coinquista, z tego artykułu dowiecie się jak można je szybko i sprawnie utworzyć: LINK.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion