Wiadomości

DC Comics Artist uruchomiło wystawę VR w Decentraland

Użytkownicy Decentraland mogą zobaczyć prace José Delbo, artysty współpracującego z Marvelem i DC, w galerii MakersPlace. DC Comics Artist uruchomiło […]

Data publikacji: 24 lipca 2020

bitbay

Użytkownicy Decentraland mogą zobaczyć prace José Delbo, artysty współpracującego z Marvelem i DC, w galerii MakersPlace. DC Comics Artist uruchomiło bowiem wystawę VR, która jest dostępna tylko na platformie Decentraland.

DC Comics stawia na blockchaina

José Delbo, artysta komiksowy, który rysował zarówno dla DC, jak i Marvela, otworzył wczoraj swoją tygodniową wystawę w świecie wirtualnej rzeczywistości Decentraland, projektu opartego na technologii Ethereum.

dc comicsArtysta, który swoją karierę rozpoczął już w wieku 16 lat, znany jest z rysowania np. Wonder Woman dla DC Comics i Transformersów dla Marvela. Teraz opublikował szereg cyfrowych obrazów w świecie VR do oglądania i sprzedaży w galerii MakersPlace. Wszystkim pracom przydzielono cyfrowy dowód własności zarejestrowanym przy użyciu technologii blockchain.

Cointelegraph odwiedził galerię od razu wczoraj, gdy tylko projekt wystartował. Jak dodaje portal, każdy może wejść do „wirtualnego środowiska za pomocą jednego kliknięcia”.

„Choć tłumy były nieliczne, wielu internautów było oszołomionych dziełami artysty, słuchając jego własnych słów opisujących prace. Wirtualna galeria nie jest wyjątkowo duża, więc użytkownicy mogą zobaczyć całą wystawę w krótkim czasie”

– dodaje wyraźnie zaintrygowany dziennikarz portalu Turner Wright.

Wśród prac „najbardziej aktualną grafiką na wystawie był rysunek Supermana uderzającego koronawirusa w masce”. To „Ostatni syn Kryptonu walczy o ludzkość”. Na innych pracach widać inne kultowe postacie z tego uniwersum, czyli np. Batmana czy Wonder Woman.

Sztuka przenosi się do świata cyfrowego

Ponieważ dziś nadal wiele galerii i wystaw na całym świecie jest zamkniętych lub ze względu na zagrożenie związane z pandemią COVID-19 może je odwiedzać ograniczona liczba osób, wirtualne światy, takie jak Decentraland, stanowią intrygującą alternatywę do rzeczywistego świata.

Co ciekawe, goście świata VR mogą korzystać z naprawdę szerokiej oferty. Chodzi m.in. o obejrzenie startu SpaceX i różne ważne wydarzenia sportowe.

Decentraland zebrał wcześniej 1 milion dolarów podczas swojego ICO w 2017 roku. Użytkownicy mogą kupować w ramach projektu wirtualne działki „ziemi” za pomocą MANA, natywnego tokena platformy.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion