Wiadomości

David Portnoy stracił na Bitcoinie 25 tys. USD

Założyciel Barstool Sports, Dave Portnoy, od pewnego czasu interesuje się Bitcoinem i kryptowalutami. W ramach swojego nowego hobby otrzymał nawet […]

Data publikacji: 23 sierpnia 2020

bitbay

Założyciel Barstool Sports, Dave Portnoy, od pewnego czasu interesuje się Bitcoinem i kryptowalutami. W ramach swojego nowego hobby otrzymał nawet pomoc od bliźniaków Winklevoss – Tylera i Camerona – którzy są założycielami i właścicielami giełdy Gemini. Film pokazujący jak bracia pomagają Portnoy’owi w zakupie Bitcoina i Chainlink (LINK) stał się hitem gromadzącym przed ekranami smartfonów i komputerów ponad milion użytkowników. Niestety finał tej historii jest przykry dla najbardziej zainteresowanego.

David Portnoy stracił pieniądze przez BTC?

David Scott Portnoy jest amerykańskim celebrytą, blogerem i założycielem bloga o sporcie i popkulturze Barstool Sports. Teraz kupił pierwsze BTC i… szybko je sprzedał.

Ogłosił też nawet na Twitterze, że ​​wycofuje się z rynku Bitcoina i kryptowalut:

„Obecnie posiadam zero Bitcoinów. Poczekam i popatrzę. Straciłem 25 tys. [USD]”

– te słowa raczej nie zachęcą jego fanów do inwestowania w cyfrowe waluty.

 

Dodał, że opuścił rynek kryptowalut na dobre, ale nie jest to pewne. Możliwe, że widząc, jak Bitcoin zacznie znowu rosnąć, ponownie w niego zainwestuje. To pokazuje nam, jakie błędy popełniają początkujący inwestory…

Grzechy młodego inwestora

Dave PortnoyNo właśnie, wiele osób zaczyna grę na giełdzie kryptowalut (albo nawet akcji) z dziwnym przekonaniem, że inwestycja jest dobra, gdy od razu przynosi zyski. To zrozumiałe bowiem patrzenie, jak np. zainwestowaliśmy 1000 zł, a po dwóch dniach mamy już 950 zł, nie jest miłym uczuciem.

Tyle że każdy doświadczony inwestor powie wam, że kupienie jakiegokolwiek aktywa na idealnym dołku zdarza się niezwykle rzadko. Po prostu, gdy kupujecie BTC, musicie nastawić się, że kryptowaluta nie przyniesie wam zysku od pierwszych chwil. Jak widać, bohater tego tekstu chyba tego nie rozumiał.

Ponadto warto też wnikliwie poznać aktywo, w które chcecie zainwestować – niezależnie, czy chodzi o BTC, ETH, złoto czy akcje PZU lub Tesli. Jeśli zrozumiecie, jak działa rynek danego aktywa, pomoże wam to przetrzymać korekty (nawet te głębsze). Tym samym prościej będzie wam inwestować długoterminowo, co jest kluczem do sukcesu na giełdzie!

Aktualny kurs kryptowalut możecie zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Pewnym i bezpiecznym miejscem, w którym możecie kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, jest m.in. polska giełda kryptowalut Coinquista. Jeśli nie macie jeszcze założonego konta na Coinquista, z tego artykułu dowiecie się jak można je szybko i sprawnie utworzyć: LINK.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion