za
DAO Wyoming

Pierwsze DAO w Wyoming zostało w pełni zatwierdzone przez władze

Wyoming dodatkowo umacnia swoją pozycję jako najbardziej przyjaznego kryptowalutom stanu w USA. Lokalne władze uznały pod kątem prawnym pierwsze DAO w Stanach Zjednoczonych.

DAO w Wyoming

Przyjazny dla kryptowalut stan Wyoming zatwierdził właśnie pierwszą Zdecentralizowaną Organizację Autonomiczną (DAO) w Stanach Zjednoczonych. Chodzi o amerykański CryptoFed DAO. Projekt otrzymał już oficjalne zawiadomienie z biura sekretarza stanu Wyoming z dn. 1 lipca, z którego wynika, że uznano go za podmiot prawny.

Marian Orr, dyrektor generalny CryptoFed DAO, stwierdził:

Wyoming jest wiodącą jurysdykcją, jeśli chodzi o aktywa cyfrowe w USA, a teraz dzięki tej decyzji dot. DAO Wyoming jest prawdopodobnie najlepszą jurysdykcją dla blockchaina na świecie. Oznacza to, że możliwe jest teraz stworzenie [tam] prawdziwej cyfrowej waluty z masową akceptacją.

Merchant Advisory Group (MAG), która reprezentuje 165 największych sprzedawców w USA, także wyraziło poparcie dla nowej decyzji. Dyrektor generalny MAG, John Drechny, stwierdził, że grupa zawsze opowiadała się za większą konkurencyjnością w obszarze akceptacji płatności.

CryptoFed DAO

Amerykański CryptoFed DAO został założony przez dostawcę rozwiązań bankowości mobilnej mSHIFT 1 lipca 2021 r. Projekt opisuje swoją misję jako “promowanie gospodarki opartej na dwóch tokenach, która jest odporna na wpływy inflacyjne lub deflacyjne”.

Orr podkreślił, że natywny, stabilny token algorytmiczny DAO, Ducat, umożliwia dokonywanie transakcji bez opłat. Ducat opiera się na EOS, który wykorzystuje konsensus delegowanego dowodu udziału (DPoS) w celu osiągnięcia szybkich transakcji kosztem decentralizacji.

DAO wydaje również swój drugi token, Locke, który służy do stabilizacji Ducata. Token jest wydawany zgodnie ze standardem Token Safe Harbor 2.0.

DAO Wyoming

 

Wyoming – stolica blockchaina w USA

W ostatnich latach Wyoming znalazło się w czołówce stanów w USA pod kątem liberalizacji przepisów dotyczących kryptowalut. Stanowe organy regulacyjne współpracują z Caitlin Long z Avanti Bank & Trust, aby opracować ramy dla karty bankowej dla firm z rynku kryptowalut.

We wrześniu 2020 r. giełda Kraken otrzymała statut banku w Wyoming, co czyni ją pierwszą firmą kryptowalutową, która może działać jako bank w Stanach Zjednoczonych. Avanti poszło w te ślady w październiku.

Z kolei w marcu tego roku Wyoming stało się pierwszym stanem w kraju, który uchwalił ustawę uznającą DAO za odrębną formę spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 734,90 USD3,71%
Ethereum logo
EthereumETH
3147,54 USD2,25%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,11%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
578,73 USD0,55%
Solana logo
SolanaSOL
180,15 USD6,26%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,14%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3146,00 USD2,22%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD2,82%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,52 USD2,58%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,15 USD2,68%