za
ethereum

Dan Morehead: Ehereum i XRP mogą prześcignąć Bitcoina już w 2021 r.

Binance Launchpool

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Jeden z najwcześniejszych i najbardziej wpływowych inwestorów na rynku Bitcoina ujawnia, w jakie altcoiny inwestuje. Jest zdania, że dwa projekty zagrożą nawet BTC.

Dan Morehead stawia na czołowe altcoiny

Dyrektor generalny Pantera Capital, Dan Morehead, po raz pierwszy zainwestował w Bitcoina w sierpniu 2013 roku, kiedy cena BTC wynosiła zaledwie 104 USD. Powiedział wówczas inwestorom, że wierzy, iż wkrótce „eksploduje” do poziomu 200 USD.

Teraz, w wywiadzie, jakiego udzielił Real Vision, Morehead mówił, że pozostaje wyjątkowo optymistyczny w kwestii Bitcoina, ale uważa, że to  altcoiny, takie jak Ethereum i XRP, prześcigną króla kryptowalut w nadchodzącym roku.

Zapytany konkretnie, którego altcoina wybrałby na następne 12 miesięcy, Morehead mówi, że jest najbardziej optymistyczny w przypadku Polkadot (DOT), projektu założonego przez współtwórcę Ethereum, Gavina Wooda.

Jeśli będę musiał wybrać jedną [kryptowalutę], wybiorę Polkadot. To około 10 proc. wartości Ethereum – powiedział. – Myślę, że wszystkie kryptowaluty mogą [mocno] wzrosnąć – dodał.

Jak dodał, on i jego ludzie są „bardzo podekscytowani Polkadotem, ponieważ wykorzystuje wszystkie zalety Ethereum, ale robi to ze znacznie większą przepustowością. Jesteśmy tym naprawdę mocno zainwestowani ”.

DeFi

Morehead wskazuje również na rynek zdecentralizowanych finansów (DeFi) jako segment rynku kryptowalut, który jest gotowy do dużego wzrostu. Pantera niedawno przeprowadziła rundę inwestycyjną o wartości 12 milionów dolarów w zdecentralizowanym agregatorze wymiany 1inch.

Eksplozja [kursu] DeFi była ważnym wydarzeniem – powiedział i wszedł na temat zdecentralizowanych giełd. – Po co mieć silnie zabezpieczonego pośrednika, który przechowuje aktywa wszystkich, skoro można je przechowywać w kodzie? – pytał retorycznie.

Dodał, że obserwował w tym roku to, jak rynek DeFi mocno rośnie.

-Teraz są nawet takie rzeczy jak 1inch (…). Widzę dużą aktywność w przestrzeni DeFi – powiedział.

Morehead twierdzi, że Pantera może przechowywać na swoim portfelu aktywa kryptowalutowe, które są na wczesnym etapie rozwoju, przez lata, ponieważ stają się one z czasem coraz bardziej płynne.

Czy podzielacie jego prognozę dot. DOT, ETH i XRP?

zarabianie eth[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 500,70 USD3,12%
Ethereum logo
EthereumETH
3147,92 USD2,20%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,05%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
578,69 USD0,45%
Solana logo
SolanaSOL
179,85 USD5,86%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,06%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3147,01 USD2,21%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD2,52%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,51 USD1,68%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,15 USD2,11%