DAI pierwszym stablecoinem wspieranym przez kartę Coinbase

Wiadomości

Stworzona przez Coinbase karta debetowa, którą można zasilać kryptowalutami, będzie teraz obsługiwać Dai (DAI). Jest to Stablecoin powiązany z dolarem. […]

Stworzona przez Coinbase karta debetowa, którą można zasilać kryptowalutami, będzie teraz obsługiwać Dai (DAI). Jest to Stablecoin powiązany z dolarem.

Coinbase, 6 grudnia, zamieściło post na swoim blogu. Informuje w nim, że Dai jest pierwszym stablecoinem dostępnym na ich karcie. Produkt giełdy obsługuje także główne kryptowaluty takie jak Bitcoin (BTC), czy Litecoin (LTC). Koszt 1 DAI to zawsze 1 USD. Dodanie stablecoina do karty Coinbase jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Umożliwia to klientom wydawanie i przechowywanie kryptowaluty bez ryzyka wahań kursu – informuje zapowiedź.

Jak do tej pory Coinbase nie odpowiedziało na liczne pytania dotyczące ich decyzji o wyborze Stablecoina. Wielu ludzi zastanawia się czemu uwaga giełdy skupiła się na DAI, a nie na jakimś innym stablecoinie odzwierciedlającym kurs dolara.

Więcej niż jedna funkcja DAI

Jak się okazuje, Dai nie jest jedynie dodatkowym zasobem do wydania. Jest także narzędziem mającym na celu przyspieszenie adopcji i rozwoju alternatywnych metod płatności – jak mówi szef marketingu w Coinbase – JD Millwood.

„To niewielki krok w naszej wielkiej podróży do uczynienia kryptowalut dostępnymi dla wszystkich. Chcemy osiągnąć to poprzez alternatywne metody płatności, które odpowiadają naszej zróżnicowanej bazie klientów.”

Karta Coinbase wspiera aktualnie 10 kryptowalut

Została wprowadzona na rynek w kwietniu 2019 roku. Jest to karta debetowa Visa, która pozwala użytkownikom płacić kryptowalutami za towary i usługi. Można również za jej pomocą wypłacać pieniądze z bankomatów. Natychmiast zamienia kryptowaluty klientów na gotówkę. Krajem, w którym wprowadzono kartę Coinbase po raz pierwszy była Wielka Brytania. W czerwcu produkt został wydany w sześciu krajach europejskich. Należą do nich: Hiszpania, Niemcy, Francja, Włochy, Irlandia oraz Holandia.

Według informacji na oficjalnej stronie internetowej Coinbase, karta na ten moment obsługuje łącznie 10 kryptowalut. Są to: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Ripple (XRP), Basic Attention Token (BAT), Augur (REP), 0x (ZRX), Stellar Lumens (XLM) oraz Dai (DAI).

Tagi
coinbase coinbase visa dai

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.