fbpx

Wiadomości

Czy bitcoin będzie kiedyś „cyfrowym złotem”?

Nigel Green, dyrektor generalny i założyciel firmy doradztwa finansowego deVere Group, uważa, że utrzymujący się spory wzrost wartości Bitcoina (BTC) […]

Nigel Green, dyrektor generalny i założyciel firmy doradztwa finansowego deVere Group, uważa, że utrzymujący się spory wzrost wartości Bitcoina (BTC) na kryptogiełdach pokazuje, że może on być postrzegany jako „save haven”  pełniąc funkcję „cyfrowego złota”. Z uwagi na obecny globalny kryzys oraz rosnącą na przykład w Stanach zjednoczonych inflację kryptowaluty wydają się coraz częściej postrzegane jako bezpieczne aktywa.

„Do tej pory złoto było znane jako „save haven”, ale Bitcoin, który podziela jego kluczowe cechy, może potencjalnie zdetronizować złoto ze swojej długoletniej pozycji w przyszłości, gdy świat będzie coraz bardziej napędzany technologicznie”.

Kolejnym powodem, dla którego inwestorzy mogą chętniej wybierać zdecentralizowane, niepaństwowe waluty jest rosnące napięcie polityczne pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Jest to dobry sposób na ochronę swojego kapitału przez zawirowaniami na rynkach tradycyjnych.

Komentarze Nigela Greena pojawiły się po podniesieniu ceny BTC do 10 000 dolarów 26 lipca, podczas gdy token w momencie pisania tego tekstu jest już wart 10 823 dolarów.

DeVerde Group to firma zajmująca się doradztwem na podstawie doświadczeń klientów, stosuje ona własne metody badawcze opierające się na ludzkich mechanizmach behawioralnych. Jak uważa firma, ludzie są o wiele bardziej skłonni do podejmowania działań w odpowiedzi na negatywne zdarzenia niż pozytywne.

Złoto również idzie w górę

Jednak złoto osiągnęło rekordowy poziom 1 975 dolarów za uncję w ciągu dnia. Jest to spowodowane informacją rządu Stanów Zjednoczonych o emisji kolejnego biliona dolarów w ramach pomocy ekonomicznej dla obywateli i przedsiębiorstw najbardziej dotkniętych kryzysem wywołanym wirusem COVID- 19.

Peter Schiff ceniony Amerykański ekonomista przewiduje, że cena towaru będzie nadal rosnąć powyżej 2000 dolarów, ponieważ Stany Zjednoczone nadal drukują pieniądze przez co Amerykański dolar ulega inflacji. Specjalista uważa również, że spadek kursu dolara dopiero się zaczyna.

Jeśli tendencja spadkowa wartości dolara utrzyma się, zarówno złoto, jak i Bitcoin wydają się lepszymi alternatywami dla niektórych inwestorów.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możecie zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Z kolei pewne miejsce, w którym możecie kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. polska giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie macie jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiecie się jak można je szybko i sprawnie utworzyć: LINK.

coinquista rejestracja na gieldzie

Black Friday Promotion

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.