Pięć czołowych kryptowalut jest przecenianych – sugeruje ekspert

Kryptowaluty Wiadomości

Współzałożyciel firmy Blockfyre zasugerował, że aż pięć z dziesięciu największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej nie zasługuje na bycie na […]

Współzałożyciel firmy Blockfyre zasugerował, że aż pięć z dziesięciu największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej nie zasługuje na bycie na szczycie rankingu CoinMarketCap. Ma jednak swoje typy projektów, które powinny się tam znaleźć.

Czołowe kryptowaluty nie zasługują na swoje pozycje

Simon Dedic, współzałożyciel Blockfyre, wyraźnie sugeruje, że aż pięć z dziesięciu największych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej nie zasługuje na swoje wysokie miejsca na portalu CoinMarketCap. W tweecie z dn. 21 czerwca napisał, że XRP, Bitcoin Cash, Bitcoin Satoshi Vision, Litecoin i EOS powinny spaść ze szczytu rankingu.

Dlaczego jednak jest takiego zdania? Po pierwsze, podobnie jak wcześniej mówił to Max Keiser, uważa, że „nie ma potrzeby” budowania „lepszego Bitcoina”.

Dedic dodaje też, że EOS (EOS) jest niepotrzebny na rynku jako scentralizowana wersja Ethereum (ETH). Jego zdaniem projekt jest też przeceniany.

Z kolei chwaląc adopcję osiągniętą przez Ripple (XRP), uważa jednocześnie, że ​​scentralizowany charakter projektu jest sprzeczny z celem, jaki przyświeca kryptowalutom. Zapewne w jego wizji XRP mogłoby działać na rynku, ale błędem jest stawianie go w jednym szeregu z BTC.

Jakie projekty zasługują na TOP 10?

czołowe kryptowalutyDedic twierdzi, że w TOP 10 powinny znaleźć się inne projekty. Jako przykład podał VeChain, który jest liderem rynku w kwestii faktycznego zastosowania blockchaina w łańcuchu dostaw.

Wyróżnia też Chainlink:

„[Społeczność] Chainlink wykonuje znakomitą pracę (…).”

Jest też zaintrygowany samym Ethereum, ale ten projekt jest już w TOP 10. Dedic dodaje, że Tezos jest również obiecującym projektem pod kątem infrastrukturalnym. W szczególności uważa, że ​​„struktura zarządzania” jest w nim lepiej zaprojektowana, niż ma to miejsce w kwestii ETH.

W ostatnim czasie BSV zostało zaatakowane też przez słynnego Maxa Keisera. Uważa on, że altcoin jest właściwie sztucznie podpompowany przez jednego inwestora (nie jest jasne, o kogo chodziło). Wcześniej mówił też, że „nie ma coina, który mógłby zrobić coś, czego Bitcoin jeszcze nie robi lub nie będzie w stanie zrobić wkrótce”.

Tagi
Chainlink kryptowaluty VeChain

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.