Bitcoin w mediach

CZ z Binance mówi o rynku w Chinach

CEO Binance, Changpeng Zhao (CZ), zabrał głos w sprawie rynku kryptowalut w Chinach. Czterdziestominutowy wywiad na YouTube obala wiele mitów dot. […]

Data publikacji: 29 listopada 2019

bitbay

CEO Binance, Changpeng Zhao (CZ), zabrał głos w sprawie rynku kryptowalut w Chinach. Czterdziestominutowy wywiad na YouTube obala wiele mitów dot. tego, co dzieje się w przestrzeni cyfrowych walut w Państwie Środka.

Kryptowaluty w Chinach

logo binanceSłowa CZ o rynku w Chinach są dziś bardzo potrzebne całej społeczności kryptowalut. W kwestii tego tematu powstało bowiem wiele mitów, zwłaszcza w ostatnim czasie.

Z jednej strony pojawiły się doniesienia o tym, że władze Państwa Środka wspierają blockchaina. To prawda, ale nie do końca. News był bowiem nadinterpretowany przez rynek i inwestorów, co doprowadziło do skoku cen cyfrowych walut – zwłaszcza tych, które pochodzą z Chin.

Politycy szybko skonkretyzowali, że poparcie dla technologii nie oznacza wspierania Bitcoina i jego pochodnych. Działania Chin względem kryptowalut są stałe, co podkreśla teraz CZ:

„Dzisiaj posiadanie Bitcoinów w Chinach jest całkowicie legalne… Bitcoin nie jest zbanowany, ale istnieją ograniczenia dotyczące giełd i ICO w Chinach.”

Fake news o Binance

W mediach pojawiły się w ostatnim czasie także newsy o tym, że do siedziby Binance wkroczyła policja. Okazuje się, że i to było kłamstwem:

„Binance nie ma niezarejestrowany podmiotów prawnych w Chinach. Nie mamy tam biura, choć dokonaliśmy tam pewnych inwestycji… Biuro, z którego otrzymywaliśmy wiadomości, korzysta z zewnętrznego biura obsługi klienta, to nie jest biuro Binance. Nie było nalotu policji – to był efekt nierzetelnego dziennikarstwa.”

Cyfrowy juan

CZ był także pytany o pomysł cyfrowego juana, o którym mówią od niedawna chińscy urzędnicy i coraz częściej piszą media. Projekt w założeniu miałby rywalizować z Librą Facebooka, ale też przy okazji z dolarem amerykańskim.

Szef Binance nie wie jeszcze zbyt wiele nt. pomysłu chińskiego banku centralnego. Nie jest pewien, czy juan w wersji cyfrowej będzie całkowicie dostępny dla obywateli i „elastyczny w użyciu” czy też będzie podlegał ścisłej kontroli władz. Co warto dodać za CZ, należy spodziewać się jednak tej drugiej opcji.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion