Blockchain

CZ i Vitalik Buterin: blockchain może pomóc zreformować demokrację

Dyrektor generalny Binance, CZ, i współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, uważają, że ​​aplikacje do głosowania oparte na blockchainie znacznie poprawią obecne […]

Data publikacji: 5 listopada 2020

bitbay

Dyrektor generalny Binance, CZ, i współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, uważają, że ​​aplikacje do głosowania oparte na blockchainie znacznie poprawią obecne systemy do głosowania.

CZ i Vitalik Buterin o demokracji i blockchainie

cz vitalik buterinDyrektor generalny Binance, CZ, i współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, są zdania, że nowy system do głosowania oparty na blockchainie jest dziś bardzo potrzebny do usprawnienia procesów demokratycznych w Stanach Zjednoczonych.

Problem, jaki widzimy dziś za oceanem, nie jest niczym nowym. Każdy z nas może pamiętać np. kontrowersje dot. liczenia głosów już w czasie, gdy o prezydenturę walczyli George W. Bush i Alan Gore. Teraz ponownie czekamy na wyniki wyborów dość długo. Przynajmniej jak na standardy, jakie powinny panować w nowoczesnej demokracji.

W odpowiedzi na powyższe, CZ napisał na Twitterze, że to właściwy czas dla programistów na stworzenie „mobilnej aplikacji do głosowania opartej na technologii blockchain”.

Prezes Binance argumentował, że taki system głosowania skróciłby czas potrzebny na potwierdzenie wyniku wyborów, zwiększył do tego prywatność wyborców i wyeliminował pytania dotyczące ważności głosowania.

 

Poparł go Vitalik Buterin, który jest zdania, że ulepszenie procesu nie powinno być trudnym zadaniem:

 

Założyciel Cardano, Charles Hoskinson, również uważa, że ​​głosowanie oparte na blockchainie jest właściwą drogą. Już w zeszłym tygodniu przypomniał, że Cardano „budowało infrastrukturę” dla tego konkretnego przypadku użycia.

Blockchain może nie pomóc demokracji

Innego zdania jest dyrektor generalny i założyciel MyCrypto, Taylor Monahan, który przypomniał, że tego typu systemy też wiążą się z pewnymi problemami dot. bezpieczeństwa.

Argumentował, że ​​jako społeczeństwo możemy nie być gotowi na takie platformy do głosowania. Przywołał ICO, który to model zbiórki dla startupów wydawał się idealny, ale okazało się, że stał się fundamentem wielu scamów. Do podobnych patologii, np. hackowania systemów wyborczych, mogłoby dochodzić nawet gdyby oparto je na blockchainie, ale obudowano innych systemami. Widzieliśmy to przykładowo w czasie referendum w Rosji, gdzie łańcuch bloków zadziałał dobrze, ale zawiodły inne systemy informatyczne.

Z kolei szef Overstock, Jonathon Johnson, powiedział parę dni temu, że Voatz, aplikacja do głosowania wspierana przez filię Overstock, Medici Ventures, mogłaby rozwiązać problemy, przed którymi stoją obecne demokracje.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion