za
changpeng zhao

CZ radzi dywersyfikować inwestycje, chociaż sam tego nie robi

Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, omówił w AMA na reddicie wiele tematów. Jednym z nich były porady inwestycyjne, których udziela, ale nie zawsze się do nich stosuje.

Jeśli chodzi o inwestycje, to nie jestem dobrym przykładem. Nie dywersyfikuję inwestycji. Zalecam większości ludzi dywersyfikację. Ale ja jestem cały w Binance. Jestem all-in w kryptowalutach BNB i BTC. Używam mojej karty Binance wszędzie, gdzie się wybieram.

44-latek, który wcześniej pracował dla Giełdy Papierów Wartościowych w Tokio opracowując systemy transakcyjne oraz w Bloomberg Tradebook nad systemami handlu kontraktami terminowymi, stworzył Binance w 2017 roku. Według Forbesa posiada on łącznie 30% udziałów w firmie, jest 19. najbogatszą osobą na świecie, a jego majątek ma wartość 17,4 mld USD.

W obszernym AMA – które najwyraźniej zostało usunięte wkrótce po zakończeniu – Zhao odpowiedział na wiele pytań. Wyjaśnił np. decyzję Binance o handlu LUNA pomimo jej upadku, to jak Binance obsługuje fundusze użytkowników oraz omówił przyszłość Binance Chain.

Dlaczego Binance wznowiło handel LUNA?

W odpowiedzi na pytanie, dlaczego Binance wznowiło handel LUNA, Zhao wyjaśnił, że został on wstrzymany z powodu zatrzymania sieci przez walidatorów. Dodał, że to właśnie handel Binance wywarł presję, aby ci wznowili jego działanie.

Na krótko zawiesiliśmy handel, gdy walidatorzy wstrzymali pracę blockchaina. Nawet to spowodowało wiele skarg. Ale wierzę, że nasze działanie zmusiło walidatorów do wznowienia pracy sieci w ciągu kilku godzin.

Zhao podkreślił również ogólny brak stronniczości na rynkach.

Wreszcie, nikt nikogo nie zmusza do kupowania tylko dlatego, że handel jest włączony. Istnieją kupujący o wysokiej tolerancji ryzyka, chętni do przejęcia od sprzedających. Rynek jest neutralny.

Na pytanie o scentralizowany charakter łańcucha Binance, Zhao odpowiedział, że jego niska liczba walidatorów pomaga w osiąganiu szybszych transakcji. Powiedział również, że nie ma wpływu na takie rzeczy, ale poruszy tę kwestię z głównymi programistami łańcucha.

Na obecnym etapie ewolucji naszego blockchaina istnieje kompromis między liczbą węzłów a wydajnością.

Jeśli chodzi o środki użytkowników, Zhao wyjaśnił, że nigdy nie są one mieszane z funduszami operacyjnymi firmy. W przypadku bankructwa lub podobnego zdarzenia, “środki zostaną zwrócone w pierwszej kolejności użytkownikom, przed jakimikolwiek udziałowcami.”

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.