Bitcoin

Cytat z biblii w 666 666 bloku Bitcoina

W transakcji w bloku nr 666 666 w blockchainie Bitcoina (BTC) zamieszczono wiadomość. Wiadomość ta jest cytatem z szóstej księgi […]

Data publikacji: 19 stycznia 2021

bitbay

W transakcji w bloku nr 666 666 w blockchainie Bitcoina (BTC) zamieszczono wiadomość. Wiadomość ta jest cytatem z szóstej księgi Nowego Testamentu, Listu do Rzymian. Jako pierwszy zauważył ją @emzy@bitcoinhackers.org:

„Nie dajcie się pokonać złu, ale zło dobrem pokonajcie”.

Transakcja, o której mowa, zawierała równą ilość Bitcoina – 432 100 satoshi (160 dolarów) – wysłanego na dwa różne adresy. Pierwsze kilka znaków tych adresów zawiera słowa „God” i „Bible”.

Ktokolwiek wysłał tą transakcje zapłacił za nią ponad 50 USD w opłatach. Jest to kwota pięć razy większa niż średnia opłata transakcyjna Bitcoina. Oznacza to, że celem nadawcy było to, aby jego transakcje jak i wiadomość zostały zawarte w bloku 666 666.

Nie pierwszy raz…

To nie jest pierwszy raz, gdy w bloku Bitcoina została znaleziona ukryta wiadomość. Najbardziej znanym przykładem jest wiadomość znaleziona w pierwszym wydobytym bloku, znanym jako „genesis block”.

„The Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second bailout for banks.”

W odpowiedzi na masowy dodruk pieniędzy przez Rezerwę Federalną USA, w bloku numer 630 000 pojawiła się następująca wiadomość:

„NYTimes 09/Apr/2020 With $2.3T Injection, Fed’s Plan Far Excue 2008 Rescue.”

Wszczepianie wiadomości w blockchain stało się częstym zjawiskiem w ostatnich latach. Poprzednie przesłania pojawiły się w formie oświadczyn, poezji, przemówień i ogólnej profanacji.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion