za
Crypto Market Integrity Coalition

Gemini i Chainalysis dołączają do Crypto Market Integrity Coalition

Gemini, Chainalysis i 11 innych firm dołącza do Crypto Market Integrity Coalition. To organizacja założona dwa miesiące temu przez 17 giełd kryptowalut, firmy i stowarzyszenia branżowe na całym świecie.

Crypto Market Integrity Coalition

Crypto Market Integrity Coalition chce “zintegrowania zasad, które zapewniają uczciwość rynku i jego efektywność” w “działalności i strategii biznesowej” związanej z kryptowalutami.

Na czele koalicji stoi firma Solidus Labs zajmująca się nadzorem rynku.

– Aby zrealizować obietnicę, jaką dają kryptowaluty i DeFi, musimy jako branża głośno mówić o naszym zaangażowaniu w rozwiązywanie i ograniczaniu zagrożeń powiedziała wiceprezes Solidus Labs ds. regulacyjnych Kathy Kraninger.

Do organizacji może zapisać się każda firma.

Członkowie założyciele to znane podmioty z branży: Coinbase, BitMEX, Huobi Tech, Anchorage Digital, Izba Handlu Cyfrowego i CryptoUK. Oprócz zjednoczenia rynku cyfrowych aktywów, koalicja planuje też rozwijać programy szkoleniowe i zachęcać do dialogu z organami regulacyjnymi. Ponadto „rozważy ramy udostępniania danych i wspólnego nadzoru” wśród swoich członków.

Nowi członkowie koalicji od teraz to Gemini, Robinhood Markets, Chainalysis, Elliptic, Kaiko i TRM Labs.

Crypto Market Integrity Coalition

Inne organizacje reprezentujące rynek

Oczywiście na rynku istnieje wiele grup wspierających i promujących branżę kryptowalut. GoodFi, uruchomione przez Radix w 2021 roku, koncentruje się na edukacji finansowej i badaniach dot. blockchaina. W praktyce to aż 55 organizacji członkowskich. Podmiot ma nadzieję, że do 2025 r. 100 milionów ludzi zainwestuje w DeFi co najmniej dolara.

Z kolei The Crypto Open Patent Alliance zostało założone w 2020 r. przez Square (obecnie znany jako Block). Posiada 33 członków i utrzymuje „wspólną bibliotekę patentową, aby pomóc społeczności kryptowalut w obronie przed agresorami patentowymi i trollami”.

W Polsce istnieje Polskie Stowarzyszenie Bitcoin, które przez wiele lat angażowało się w sprawy dotyczące promocji kryptowalut i blockchaina w naszym kraju. W 2016 r. organizowało pierwsze konsultacje społeczne dotyczące tych tematów w Sejmie.

Działaniom Stowarzyszenia przyświeca idea upowszechniania wiedzy i zastosowania bitcoina jako ogólnodostępnego środka transakcyjnego, dzięki czemu w przyszłości będzie możliwe tworzenie nieograniczonej, otwartej i wolnej od centralnych instytucji emisyjnych gospodarki

– przedstawia swój cel organizacja.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności