za
crypto.com dubaj tokeny

Crypto.com: nowa siedziba w Dubaju i nowe tokeny na platformie

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Crypto.com, jak co tydzień, zaskakuje. Tym razem może pochwalić się tym, że ma nową siedzibę w Dubaju. Co jeszcze wydarzyło się w świecie tej topowej platformy?

Crypto.com w Dubaju

Crypto.com uzyskało zgodę lokalnych władz na ekspansję w Dubaju, dołączając tym samym do szeregu czołowych giełd kryptowalut, które otrzymały zielone światło na tego typu działania w regionie.

Giełda może w efekcie się pochwalić tym, że otrzymała licencję Virtual Asset MVP od Dubai Virtual Assets Regulatory Authority (VARA).

VARA to powstały w tym roku organ, który nadzoruje transakcje kryptowalutowe i emisje nowych cyfrowych produktów.

Crypto.com podzieliło się planami stworzenia regionalnej placówki w Dubaju zaledwie trzy tygodnie po powstaniu VARA. Firma planuje ostatecznie zapewnić mieszkańcom regionu pełny zestaw swoich produktów i usług wymiany kryptowalut, w tym oferty skierowane do inwestorów instytucjonalnych.

– Cieszymy się, że możemy dostarczać więcej naszych produktów i usług na rynku o dużym znaczeniu dla naszej działalności, który jest równie zaangażowany w regulacje i zgodność [z przepisami] – powiedział współzałożyciel i dyrektor generalny Crypto.com, Kris Marszalek.

Helal Saeed Almarri, dyrektor generalny Dubai World Trade Center Authority (DWTCA), które nadzoruje VARA, nazwał Crypto.com „jedną z kotwic współpracujących z VARA w opracowywaniu globalnych, zorientowanych na przyszłość ram regulacyjnych”.

Nowe pary handlowe

Na Crypto.com pojawiły się też nowe pary handlowe. Są to DYDX/USDC i FIL/USDC.

Na giełdzie pojawiły się też pary: GAL/USDT i ACH/USDT.

XNO na Crypto.com

Na Crypto.com pojawiło się Nano (XNO).

Projekt od samego początku ma określony cel: dostarczyć na rynek medium wymiany. Transakcje za pomocą tej kryptowaluty są darmowe i błyskawiczne. To był też pierwotny cel twórców, gdy ci startowali z projektem Raiblocks (XRB). Raiblocks zmienił się ostatecznie w Nano.

Nowa LUNA na Crypto.com

Nowa Terra (LUNA) jest już dostępna w Crypto.com App. Można już nią handlować!

Projekt ma za sobą ciężki okres, związany głównie z upadkiem stablecoina UST. Jak jego nowa odsłona zostanie przyjęta przez rynek?

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 428,66 USD-0,06%
Ethereum logo
EthereumETH
3517,24 USD0,20%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,05%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
592,64 USD0,89%
Solana logo
SolanaSOL
134,79 USD-1,40%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3517,83 USD0,23%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,00%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD-0,05%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,61 USD5,86%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD0,02%