Copernic – jak i dlaczego warto inwestować w farmy fotowoltaiczne.

Jak możesz pomóc rozwiązać ten problem i dodatkowo na tym skorzystać?

Jednym z najbardziej przystępnych rozwiązań w obszarze odnawialnych źródeł energii jest fotowoltaika. Od kilku lat widzimy zdecydowany rozwój tej metody produkcji energii również w Polsce. Niestety, rozwój ten następuje zbyt wolno, by zrównoważyć udział procentowy OZE w stosunku do konwencjonalnych źródeł energii, takich jak węgiel. Prywatne, przydomowe panele słoneczne to dobry kierunek, jednak potrzebne są działania na większą skalę.

Z tą myślą powstał projekt Copernic, w ramach którego w ciągu 10 lat powstanie 1000 dużych farm fotowoltaicznych na terenie całej Polski. Pierwsze z nich są już na etapie wdrożenia. Blockchain i tokenizacja pozwalają finansować farmy – panele fotowoltaiczne, ziemię i koszty operacyjne, przez prywatnych inwestorów. W ten sposób będzie można sprawnie zrealizować projekt, a właściciele tokenów będą uprawnieni do zysków z przedsięwzięcia.

Twórcą projektu Copernic jest Rahim Blak – seryjny przedsiębiorca, który kilka lat temu zainteresował się m.in. potencjałem technologii blockchain. Stworzył m.in. platformę Mosaico, która umożliwia tokenizację akcji firm i innych aktywów posiadających określoną wartość. Jedną z firm stokenizowanych na platformie jest właśnie Copernic – projekt, który daje każdemu możliwość zostania producentem energii poprzez inwestycję w farmy fotowoltaiczne.

Dlaczego warto zainteresować się projektem Copernic?

  1. Możliwość zostania producentem energii elektrycznej bez konieczności budowy potrzebnej infrastruktury;
  2. Ceny energii elektrycznej systematycznie rosną, co przełoży się na wzrost wartości projektu;
  3. Możliwość udziału w rynku zielonej energii w Polsce i pomoc w realizacji celu, jakim jest zwiększenie udziału OZE w polskim miksie energetycznym;
  4. Niski próg wejścia dzięki tokenizacji – cena jednego tokena to aktualnie tylko 4 PLN;

Jak kupić tokeny Copernic?

  1. Wchodzimy na stronę projektu pod adresem: https://mosaico.ai/projects/copernic?p=alghxbuk
  2. Klikamy przycisk “Zainwestuj” (po zapoznaniu się z informacjami na stronie);
  3. Wpisujemy kwotę, za jaką chcemy kupić tokeny (1 token to 4 PLN) i wybieramy walutę, w której chcemy dokonać płatności;
  4. Podajemy wymagane informacje i przechodzimy do finalizacji zakupu.