Inwestycje Copernic – jak i dlaczego warto inwestować w farmy fotowoltaiczne.

Jednym z najbardziej przystępnych rozwiązań w obszarze odnawialnych źródeł energii jest fotowoltaika. Od kilku lat widzimy zdecydowany rozwój tej metody produkcji energii również w Polsce.

Zarejestruj się a powiadomimy Cię o nowościach w projekcie.

Dbamy o twoje dane osobowe. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

Studium

Poznaj Copernic

Copernic - udział w farmie
Copernic - udział w farmie

W ostatnich latach na sile przybiera trend impact investing, czyli inwestycji wywierających pozytywny wpływ społeczny i środowiskowy. W Polsce działania w tym obszarze są szczególnie istotne, ponieważ jako kraj mierzymy się z poważnymi wyzwaniami – dla gospodarki i środowiska.

Branża energetyczna w Polsce, w porównaniu do innych krajów europejskich, pozostaje daleko w tyle. Udział odnawialnych źródeł energii w polskim miksie energetycznym wciąż jest znikomy. Rozwiązanie tego problemu jest istotne nie tylko ze względów ekologicznych, ale również gospodarczych.

Unia Europejska, mając na uwadze m.in. kwestie środowiskowe wprowadziła dla krajów członkowskich wytyczne dotyczące rozwoju OZE. Każdy kraj, który nie spełni określonego przez UE minimum, począwszy od 2020 roku, będzie obciążany, co roku, wysokimi sankcjami. Wśród tych krajów jest aktualnie m.in. Polska, która już w tym roku zapłaci 8 mld euro kary za niewywiązanie się z unijnych ustaleń.

Jak możesz pomóc rozwiązać ten problem i dodatkowo na tym skorzystać?

Jednym z najbardziej przystępnych rozwiązań w obszarze odnawialnych źródeł energii jest fotowoltaika. Od kilku lat widzimy zdecydowany rozwój tej metody produkcji energii również w Polsce. Niestety, rozwój ten następuje zbyt wolno, by zrównoważyć udział procentowy OZE w stosunku do konwencjonalnych źródeł energii, takich jak węgiel. Prywatne, przydomowe panele słoneczne to dobry kierunek, jednak potrzebne są działania na większą skalę.

Z tą myślą powstał projekt Copernic, w ramach którego w ciągu 10 lat powstanie 1000 dużych farm fotowoltaicznych na terenie całej Polski. Pierwsze z nich są już na etapie wdrożenia. Blockchain i tokenizacja pozwalają finansować farmy – panele fotowoltaiczne, ziemię i koszty operacyjne, przez prywatnych inwestorów. W ten sposób będzie można sprawnie zrealizować projekt, a właściciele tokenów będą uprawnieni do zysków z przedsięwzięcia.

Twórcą projektu Copernic jest Rahim Blak – seryjny przedsiębiorca, który kilka lat temu zainteresował się m.in. potencjałem technologii blockchain. Stworzył m.in. platformę Mosaico, która umożliwia tokenizację akcji firm i innych aktywów posiadających określoną wartość. Jedną z firm stokenizowanych na platformie jest właśnie Copernic – projekt, który daje każdemu możliwość zostania producentem energii poprzez inwestycję w farmy fotowoltaiczne.

Dlaczego warto zainteresować się projektem Copernic?

  1. Możliwość zostania producentem energii elektrycznej bez konieczności budowy potrzebnej infrastruktury;
  2. Ceny energii elektrycznej systematycznie rosną, co przełoży się na wzrost wartości projektu;
  3. Możliwość udziału w rynku zielonej energii w Polsce i pomoc w realizacji celu, jakim jest zwiększenie udziału OZE w polskim miksie energetycznym;
  4. Niski próg wejścia dzięki tokenizacji – cena jednego tokena to aktualnie tylko 4 PLN;

Jak kupić tokeny Copernic?

  1. Wchodzimy na stronę projektu pod adresem: https://mosaico.ai/projects/copernic?p=alghxbuk
  2. Klikamy przycisk „Zainwestuj” (po zapoznaniu się z informacjami na stronie);
  3. Wpisujemy kwotę, za jaką chcemy kupić tokeny (1 token to 4 PLN) i wybieramy walutę, w której chcemy dokonać płatności;
  4. Podajemy wymagane informacje i przechodzimy do finalizacji zakupu.