za
consensys wwf

ConsenSys i WWF stworzyli blockchainową platformę

2019-09-29
Blockchain
Konferencja Kryptoraport

ConsenSys, blockchainowy startup założony przez współzałożyciela Ethereum (ETH) Josepha Lubina, oraz World Wildlife Fund (WWF) wspólnie uruchomili platformę Impactio, która ma zapewnić większą przejrzystość w kwestii filantropii.

Zgodnie z ogłoszeniem z 24 września nowe partnerstwo między ConsenSys i WWF zaowocowało platformą opartą na blockchainie Ethereum o nazwie Impactio. Jest ona zaprojektowana do nadzorowania i finansowania projektów dot. organizacji pozarządowych.

ConsenSys + WWF = Impactio

consensys wwfOsoby i firmy korzystające z Impactio powinny zgłaszać swoje projekty, przedstawiając jasne cele dotyczące takich aspektów jak: zrównoważony rozwój, nierówności społeczne, kraje rozwijające się lub środowisko naturalne. Wszystko ma być zgodne z 17 celami zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych.

W kolejnej części procesu kuratorzy otrzymują tokeny Impactio w swoim portfelu cyfrowym.

Sama platforma korzysta z systemu opartego na badaniach ConsenSys dotyczących rejestru Token Curated Registry (TCR). Ma on pomóc w selekcji projektów o wysokim potencjale sukcesu. Następnie zachodzi etap prezentowania pomysłów potencjalnym sponsorom.

Tokeny służą wspieraniu projektów i niejako głosowaniu. „Wymaga to od kuratorów użycia tokenów w ramach poparcia projektu” – tłumaczą twórcy. Z kolei kuratorzy, “którzy chcą zakwestionować ten projekt, [muszą] postawić taką samą liczbę tokenów”. Ostatecznie w razie, gdy “nie ma innych kuratorów, którzy sprzeciwiliby się projektowi, projekt zostanie zatwierdzony i ujawniony darczyńcom, którzy zdecydują o finansowaniu. W przypadku zastrzeżeń kuratorzy mogą zakwestionować projekt (…)”.

Według Robby’ego Greenfielda, współzałożyciela ConsenSys Social Impact:

„Wiele organizacji non-profit stara się pokazać, że efektywnie wykorzystują swoje fundusze (…).”

W rzeczywistości badanie firmy prawniczej Nolo wykazało, że od 75 do 85 proc. z 220 000 przebadanych organizacji non-profit niewłaściwie rozdysponowuje swoje wydatki.

Gracze z branży przyjmują blockchain w filantropii

Francesco Nazari Fusetti, przedsiębiorca i założyciel AidCoin oraz platformy CharityStars, powiedział wcześniej Cointelegraph:

„Organizacje charytatywne muszą utrzymywać kontakt z darczyńcami przez cały czas trwania projektu i aktualizować dane na temat nowych kamieni milowych, które zostały osiągnięte ”.

Dodał:

„Dodanie danych finansowych i dowodów płatności zdecydowanie pomaga stworzyć historię sukcesu, ale tylko dzięki kryptowalutom i blockchainowi możemy dążyć do zapewnienia pełnej przejrzystości w zakresie wykorzystania środków”.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności