za

Coinquista 2.0 – polska giełda kryptowalut zgłasza pełną gotowość operacyjną

Nexo Earn Aplikacja

Nowe zabezpieczenia, nowe stablecoiny, nowe możliwości wpłat i wypłat środków – spółka Coinquista wchodzi w fazę organizacyjnej dojrzałości. Giełda będzie aspirowała do pozycji kluczowego gracza w tworzącej się w Polsce branży kryptowalut.

Nowe funkcjonalności

Po wielu miesiącach testów Coinquista zgłasza pełną gotowość operacyjną. Oprócz udoskonalenia już wcześniej obecnych funkcjonalności, giełda stawia na bezpieczeństwo. Środki zabezpieczone są funkcją multisignature, co uniemożliwia dokonywanie wypłat kapitału klientów przez właścicieli giełdy. Partnerem przechowującym fundusze jest Tpay, zarejestrowany jako oficjalna krajowa instytucja płatnicza.

Oprócz PLX, których Coinquista jest jedynym emitentem, na giełdzie pojawiły się nowe stablecoiny – USDT, USX i EUX. W ciągu miesiąca otwarte zostaną konta do wpłat dla zagranicznych walut, takich jak EUR, USD oraz GBP. Dodatkowo, współpraca z systemem Blik umożliwia wpłatę środków natychmiastowo.

Dla nowych użytkowników

Oprócz wyżej wymienionych usprawnień, Coinquista wychodzi naprzeciw nowym użytkownikom niosąc kaganek oświaty. Przy pomocy własnego bloga i kanału na platformie YouTube starają się edukować społeczność, a także przekazywać najnowsze informacje nt. obecnych i nadchodzących trendów.

Etap projektu, który roboczo nazwaliśmy ‘Coinquista 2.0’ dojrzał i jest gotów ujrzeć światło dzienne. Po wielu miesiącach pracy osiągnęliśmy efekt, który chcemy pokazać światu, udowadniając przy tym, że można taniej i lepiej, nie żerując finansowo na użytkownikach. Zaufało nam już wielu klientów indywidualnych oraz firm i wierzymy, że dzięki kolejnym zmianom grono zadowolonych traderów znacznie się powiększy. Informacje o następnych niespodziankach już wkrótce – deklaruje prezes giełdy, Michał Stryjewski.

Kryptowaluty środkiem płatniczym przyszłości

Stale rośnie liczba miejsc, w których kryptowaluty mogą służyć jako środek płatniczy. W głównej mierze dotyczy to punktów detalicznych (zarówno tych mniejszych, jak i tych większych), a rosnąca akceptacja nowej formy zauważalna jest w wielu zakątkach świata.

20 września 2013 r. Bitcoin został uznany za pełnoprawny instrument finansowy spełniający wymogi jednostki rozliczeniowej, w Szwajcarii można nim legalnie opłacać lokalne podatki, a od kwietnia 2017 r. urząd regulacyjny w Japonii zatwierdził go jako legalną metodę płatniczą wraz ze wszystkimi konsekwencjami. Zakłada się, iż wraz ze wzrostem popularności cyfrowych walut gospodarstwa domowe zmniejszą ilość gromadzonej gotówki, a część płatności będzie wykonywana za pomocą kryptowalut.

Coinquista to pierwsza w pełni polska giełda kryptowalut. Już na początku 2019 roku została pozytywnie zweryfikowana przez Komisję Nadzoru Finansowego uzyskując status Małej Instytucji Płatniczej. Ponadto, przez 30 dni od rejestracji handel aktywami kryptowalutowymi będzie darmowy.

Jeśli jeszcze nie masz konta na giełdzie Coinquista, z tego poradnika dowiesz się jak założyć je krok po kroku.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności