coinmarketcap

CoinMarketCap prezentuje zmiany w systemie rankingowym giełd kryptowalut

Wiadomości
bitbay zonda

CoinMarketCap wprowadził nowe wskaźniki mające na celu walkę z fałszywym wolumenem. Wcześniej inne giełdy kryptowalut twierdziły, że platforma faworyzuje giełdę Binance, która kupiła CoinMarketCap pod koniec marca.

CoinMarketCap  – nowe wskaźniki

Wiodący agregator danych o kryptowalutach – CoinMarketCap (CMC) wprowadził nowe wskaźniki. Mają one na celu ograniczenie wpływu fałszywych wolumenów na dane platformy. Nowe statystyki będą miały zastosowanie w ustalaniu pozycji giełd kryptowalut oraz rynkowych par.

Zmiany wynikają z innych, wprowadzonych ostatnio modyfikacji, które okazały się kontrowersyjne ze względu na faworyzowanie giełdy Binance. Spółka Binanace kupiła platformę CMC pod koniec marca tego roku.

Aby oznaczyć podejrzane wolumeny zgłaszane przez giełdy, CoinMarketCap wprowadził 29 maja nową metrykę “Confidence”. Wskaźnik ten wykorzystuje algorytm uczenia maszynowego do badania wszystkich danych przekazywanych przez CMC “w celu określenia, czy i w jakim stopniu wolumen zgłaszany przez giełdy jest zawyżony”.

Zmiany w rankingu par rynkowych

CoinMarketCap wprowadził również nowy system rankingowy dla par rynkowych, który zastąpi obecną wartość wolumenu podczas domyślnego sortowania.

Mówiąc jaśniej, CMC będzie używać jednego algorytmu, który bierze pod uwagę płynność, współczynnik ruchu sieciowego i wolumen każdej pary. CoinMarketCap planuje wkrótce wprowadzić ten wskaźnik jako domyślną metodę sortowania również dla rankingów giełdowych na swojej platformie.

W jednym z postów zamieszczonych na blogu platformy stwierdzono, że użytkownicy są zdezorientowani i nie do końca wiedzą jak działa sortowanie par rynkowych. Wielu z nich wnioskowało, aby walczyć z zawyżonymi wolumenami.

Nowe wskaźniki CMC oskarżone o faworyzowanie Binance

14 maja, CoinMarketCap uruchomił swój nowy “współczynnik ruchu w sieci”. Kryterium ma na celu analizę aktywności użytkowników na giełdach, w tym liczby odsłon, unikalnych odwiedzających, czasu spędzonego na stronie, współczynnika odrzuceń oraz oceny według stron ratingowych takich jak Alexa.

Nowy właściciel CMC, Binance – czołowa giełda kryptowalutowa, została skrytykowana za wprowadzenie nowej funkcji, ponieważ w rezultacie znalazła się ona na pierwszym miejscu w rankingu. Podobny pomysł był rozważany przez CoinMarekCap już wcześniej i został odrzucony przed ostatnią zmianą właściciela.

 

Tagi
CoinMarketCap coinmarketcap ranking coinmarketcap zmiany

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.