mastercard

CoinJar i Mastercard uruchamiają pierwszą kryptowalutową kartę w Australii

Kryptowaluty
bitbay zonda

CoinJar, wiodąca australijska giełda kryptowalut, nawiązała niedawno współpracę z gigantem przetwarzania płatności Mastercard. Wszystko po to, aby uruchomić nową kartę przedpłaconą, która sprawi, że usługi związane z aktywami cyfrowymi staną się dostępne dla zwykłych użytkowników.

CoinJar uruchamia kartę kryptowalutową

W oficjalnym wpisie na blogu opublikowanym we wtorek, giełda ujawniła, że nowa karta CoinJar pozwoli użytkownikom na dokonywanie zakupów za pomocą ich aktywów kryptowalutowych wszędzie tam, gdzie akceptowana jest karta Mastercard.

Inicjatywa ta umożliwi Australijczykom wydawanie swoich kryptowalut bez konieczności ich wcześniejszej konwersji na fiat przed dokonaniem płatności. Dzięki karcie CoinJar, użytkownicy będą musieli jedynie wybrać kryptowalutę, którą chcą zapłacić. Następnie zostanie ona automatycznie przeliczona na dolary australijskie przed dokonaniem transakcji.

Dodatkowo, giełda kryptowalut obiecała użytkownikom kilka innych korzyści związanych z nową kartą, w tym bezpłatną aktywację, zerowe miesięczne opłaty i nagrody.

CoinJar Card jest darmowa do aktywacji, nie ma żadnych opłat miesięcznych i niską opłatę transakcyjną w wysokości 1% – zwracaną do Ciebie jako CoinJar Rewards za każdym razem, gdy wydajesz.

Karta zapewnia wsparcie dla 30 różnych kryptowalut, w tym topowych monet, takich jak bitcoin, ether i XRP. Zgodnie z ogłoszeniem, karta CoinJar będzie dostępna dla użytkowników zarówno w formie cyfrowej, jak i fizycznej. Będzie też możliwa do zintegrowania z Apple Pay i Google Pay.

Firma podkreśliła, że klienci mogą uzyskać swoje karty za pośrednictwem najnowszej wersji aplikacji CoinJar.

mastercard chiny

Mastercard zapuszcza się głębiej w kryptowaluty

Mastercard był ostatnio bardzo aktywny w przestrzeni kryptowalutowej i nawiązał współpracę z kilkoma firmami, aby pomóc uprościć transakcje aktywów cyfrowych i dać swoim użytkownikom ekspozycję na ten szybko rozwijający się rynek.

W zeszłym miesiącu wiodący procesor płatniczy ogłosił nowy program zaangażowania startupów Start Path. Jego celem jest poprawa innowacyjności i zwiększenie adopcji w świecie krypto i blockchaina.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
CoinJar Karty krypto kryptowaluty MasterCard Start Path Visa współpraca

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.