CoinDeal zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom oraz ekosystemowi krypto, przy współpracy z Coinfirm

2019-12-31 Komunikat prasowy

Młode stażem na rynku giełdy kryptowalut, takie jak CoinDeal, wykorzystują najnowsze rozwiązania by zapewniać swoim użytkownikom coraz lepsze narzędzia do […]

Młode stażem na rynku giełdy kryptowalut, takie jak CoinDeal, wykorzystują najnowsze rozwiązania by zapewniać swoim użytkownikom coraz lepsze narzędzia do ochrony siebie i swoich finansów. CoinDeal jest już jedną z największych giełd cyfrowych walut w Europie, oferującą ponad 50 rynków oraz 7 walut fiat. Firma weszła również na rynek amerykański, rozpoczynając działalność w 13 stanach USA z planem ekspansji na kolejne 12.

Pierwsze ze stanów, w których zagościł CoinDeal to: Idaho, Illinois, Indiana, Kansas, Montana, New Hampshire, New Jersey, Pennsylvania, Tennessee, Texas, Virginia, Wisconsin oraz Wyoming.

Biorąc pod uwagę liczbę włamań na giełdy kryptowalut, CoinDeal bardzo dobrze rozumie znaczenie działania zgodnego z przepisami, uwzględniającego najwyższe standardy bezpieczeństwa. W ciągu dwóch lat funkcjonowania, na giełdzie CoinDeal nie było jeszcze żadnych włamań hakerskich. W tym samym czasie, kilka największych światowych platform musiało walczyć z niebezpiecznymi atakami. Każdego roku ataków hackerskich jest średnio dwa razy więcej niż w roku poprzednim. W social mediach można natknąć się na takie podsumowanie: rok 2018 to 13 przypadków takich ataków, a w mijającym roku 2019 można doliczyć się ich aż 23.

W ramach polityki AML / KYC giełda dokładnie weryfikuje swoich użytkowników. Ten proces chroni klientów firmy przed ewentualnymi oszustwami i naruszeniami zasad. Aby skorzystać w pełni z tego typu narzędzi, CoinDeal integruje teraz rozwiązania AML i blockchain Coinfirm. Pomoże to w monitorowaniu transakcji w czasie rzeczywistym, a wraz z tym firma staje się również członkiem sieci AMLT.

Bezpieczeństwo to podstawa

CoinDeal nie będzie teraz konkurować już tylko cenami, dostępnymi funkcjami i innymi tego typu korzyściami, ale także tym, w jaki sposób zapewnia przejrzystość i bezpieczeństwo operacji dla swoich klientów w nieprzewidywalnym ekosystemie kryptowalut, na który nieustannie wpływają takie aspekty jak: postęp technologiczny, kwestie bezpieczeństwa i zmiany regulacyjne.

Zintegrowanie analityki AML Coinfirm może rozwiązać różne problemy związane z transakcjami i bezpieczeństwem użytkowników. W przypadku włamania na konto analitycy mogą łatwo identyfikować i śledzić ruch funduszy oraz zablokować dalsze nielegalne działania w ramach giełdy, a także zgłosić podejrzane adresy do sieci AMLT – dodaje to ogromną wartość dla całego ekosystemu krypto.

Coinfirm pomoże nam uzyskać niezbędne informacje w celu wzmocnienia naszej wiarygodności i przyczyni się do zapobiegania działaniom wspierającym pranie pieniędzy. Wiemy, że są niezawodnym partnerem do współpracy i jesteśmy pewni, że razem możemy zapewnić bardzo potrzebną przejrzystość przestrzeni kryptowalut.

przyznaje Kajetan Maćkowiak, współzałożyciel CoinDeal

Paweł Kuskowski, współzałożyciel i dyrektor generalny Coinfirm dodaje:

Jako lider w dziedzinie RegTech i analiz blockchain, Coinfirm zawsze szuka partnerów na rynku giełd kryptowalut, dla których przejrzystość, bezpieczeństwo użytkowników i zgodność z przepisami jest najwyższym priorytetem. Ekspansja CoinDeal na rynek amerykański będzie możliwa dzięki ich innowacyjnej strategii i systemowi AML oraz stanie się naszą wielką przewagą konkurencyjną. Przygotowujemy wspólnie wspaniałe inicjatywy, które będą cenne i dla całej społeczności kryptowalut.

CoinDeal dołączył również do sieci AMLT, oddając niejako głos użytkownikom i zapewniając im platformę, na której sami mogą zgłaszać i monitorować adresy ich zdaniem związane z nielegalnymi działaniami, takimi jak oszustwa, kradzieże czy pranie brudnych pieniędzy. Z drugiej strony, będzie na niej też można informować o adresach zaufanych i sprawdzonych.

W tym wideo można zobaczyć, jak zgłaszać adresy:
https://youtu.be/PYF33042uGY

Coinfirm

Coinfirm jest światowym liderem w dziedzinie AML i analizy ryzyka dla firm z przestrzeni blockchain i kryptowalut. Z rozwiązań firmy z zakresu AML korzysta ponad 130 globalnych klientów, od giełd kryptowalut po duże instytucje finansowe. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://www.coinfirm.com/.

CoinDeal

CoinDeal uruchomiony w marcu 2018, to dziś jedna z najpotężniejszych giełd wymiany cyfrowych walut, oferująca dostęp do ponad 50 aktywnych rynków z najpopularniejszymi kryptowalutami m.in. takimi jak Ethereum, Bitcoin lub Litecoin, ale także wielu walut FIAT: euro (EUR), dolara (USD), funta brytyjskiego (GBP), złotego (PLN), rubla (RUB) franka szwajcarskiego (CHF) i funta koreańskiego (KRW).

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://coindeal.com

Tagi
CDL coindeal Coinfirm

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.