za
coinbase nowe produkty

Coinbase prezentuje swoje nowe produkty

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Coinbase szybko rozszerza swoją ofertę produktów. Wybrani użytkownicy mogą już teraz uzyskać dostęp do DeFi i innych aplikacji DApp opartych na Ethereum.

Coinbase prezentuje nowe możliwości

Największa amerykańska giełda kryptowalut, Coinbase, wprowadziła właśnie nowe funkcjonalność aplikacji dot. Web3, w tym hot wallet i przeglądarkę. Jak na razie to opcje tylko dla ograniczonej grupy użytkowników, dostępne w aplikacji mobilnej. Ta umożliwia wybranym klientom giełdy dostęp do zdecentralizowanych aplikacji (DApps) w sieci Ethereum, takich jak Uniswap i OpenSea.

W komunikacie z 17 maja dyrektor ds. zarządzania produktami Coinbase, Rishi Dean, napisał, że uprawnieni użytkownicy będą mogli rozpocząć handel na rynkach tokenów niepodlegających wymianie (NFT), dokonując swapów na zdecentralizowanych giełdach (DEX) i wchodząc w interakcję ze zdecentralizowanymi protokołami kredytowymi (DeFi) w celu zaciągania pożyczek i pożyczania funduszy innym.

Wraz z przeglądarką mobilną, która zapewnia dostęp do DApps, istnieje gorący portfel, za pomocą którego klienci mogą wymieniać środki. W przeciwieństwie do zdecentralizowanych aplikacji hot wallet, takich jak MetaMask, gorący portfel Coinbase będzie miał konfigurację współpowierniczą. Oznacza to, że klucz prywatny do portfela będzie przechowywany przez firmę, ale może być też przechowywany osobiście przez użytkownika.

Funkcjonalność portfela i DApp jest obsługiwana za pomocą technologii obliczeń wielostronnych (MPC), która zapewnia prywatność nadawców i odbiorców.

Dean stwierdził, że współdzielenie pieczy nad kluczami jest funkcją bezpieczeństwa mającą na celu ochronę użytkowników przed problemami związanymi z urządzeniami.

coinbase nowe produkty

Oznacza to, że jeśli utracisz dostęp do swojego urządzenia, klucz do Twojego portfela Dapp jest nadal bezpieczny, a Coinbase może pomóc w jego odzyskaniu dzięki naszemu supportowi

– dodał.

Wyniki finansowe Coinbase

Raport dot. finansów Coinbase za I kwartał pokazuje, że giełda ma problem. Odnotowała pierwszą stratę netto od czasu wejścia na giełdę, co miało miejsce w zeszłym roku. Przychody spadły o 27% do 1,1 mld USD z 1,6 mld USD rok do roku od I kw. 2021 r., podczas gdy miesięczna liczba użytkowników spadła z 11,4 mln w IV kw. 2021 r. do 9,2 mln.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.