za

Coca Cola wykorzysta DLT i Ethereum w swoim łańcuchu dostaw

2020-08-05
Wiadomości
Konferencja Kryptoraport

Coke One North America (CONA), partner największej amerykańskiej firmy rozlewniczej Coca-Cola z siedzibą w USA, wykorzysta Baseline protocol w celu zwiększenia przejrzystości i wydajności transakcji w ramach łańcucha dostaw organizacji.

CONA wraz z firmami zajmującymi się technologią DLT i założycielami protokołu bazowego, Unibright, utworzy “Coca-Cola Bottling Harbor”, który pozwoli na usprawnienie transakcji zarówno między wewnętrznymi rozlewniami a zewnętrznymi dostawcami surowców.

Rozlewnie Coca-Coli stosują blockchain

3 sierpnia Unibright ogłosił plany firmy CONA dotyczące szerszego wykorzystania technologii łańcucha bloków w całym łańcuchu dostaw.

W ogłoszeniu zaznaczono, że 12 największych północnoamerykańskich rozlewni Coca-Coli zaczęło w ubiegłym roku korzystać z platformy blockchain, opartej na technologii Hyperledger Fabric, do zarządzania wewnętrznym łańcuchem dostaw, co zwiększyło “przejrzystość i wydajność” rozlewni.

W ramach nowego projektu CONA, rozszerzy wykorzystanie DLT poza swoją sieć wewnętrzną, włączając do niej dostawców zewnętrznych, takich jak dostawcy puszek czy butelek.

Poza ułatwieniem bezproblemowej rejestracji danych i “złożonej automatyzacji procesów biznesowych między organizacjami”, w ogłoszeniu zauważono, że protokół bazowy może zostać wdrożony w przypadkach użycia tokenów i zdecentralizowanych finansów (DeFi).

CONA opublikuje wyniki w IV kwartale

Dane zostaną “umieszczone w bazie” w sieci głównej Ethereum (ETH) w celu stworzenia “zintegrowanej, prywatnej, rozproszonej sieci integracyjnej” dla CONA.

Twórca ConsenSys i współzałożyciel Baseline Protocol John Wolpert opisał “baselining” jako “technikę korzystania z publicznej sieci Ethereum Mainnet w celu utrzymania spójności pomiędzy różnymi zapisami i systemami zapisu”.

Baselining wykorzystuje sieć Mainnet jako “oprogramowanie pośredniczące” do weryfikacji autentyczności danych, natomiast w celu zapewnienia, że dane podmiotów zaangażowanych w protokół nie będą dostępne dla innych uczestników sieci, stosuje się dowody zero-knowledge.

Protokół Baseline Protocol został uruchomiony w marcu tego roku przez firmy Microsoft, Ernst & Young oraz ConsenSys.

Wstępne wyniki mają zostać przedstawione w czwartym kwartale 2020 r., przy czym Unibright stara się wykazać, że dowody zero-knowledg mogą być stosowane do standardowych procesów biznesowych, a dane bazowe mogą być wykorzystywane do eliminacji problemów z koordynacją, a także tokenizacji faktur.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności