CME Group micro btc

CME Group oferuje opcje BTC i ETH w wersji mikro

CME Group, jeden z największych na świecie rynków instrumentów pochodnych, uruchomił opcje bitcoina i etheru w wersji mikro. Uruchomienie tych opcji w skali mikro opiera się na znaczącym wzroście i płynności, jakie zaobserwowaliśmy w naszych kontraktach futures – powiedział dyrektor CME.

CME oferuje teraz opcje micro BTC i ETH

CME Group ogłosiło w poniedziałek, że oferuje teraz opcje na kontrakty futures w wersji mikro. Dotyczą one bitcoina i etheru. Kontrakty terminowe Micro Bitcoin (MBT) firmy CME mają wielkość 1/10 jednego bitcoina (BTC), a kontrakty terminowe Micro Ether (MET) mają podobną wielkość, wynoszącą 1/10 jednego etheru (ETH).

Tim McCourt, szef działu produktów kapitałowych i walutowych Grupy CME, skomentował to komunikacie dla mediów:

Wprowadzenie tych mikro opcji opiera się na znaczącym wzroście i płynności, jakie zaobserwowaliśmy w naszych kontraktach futures mikro BTC i mikro ETH.

– Rozmiar [kontraktów] równy jest jednej dziesiątej wielkości ich odpowiednich aktywów bazowych – dodał.

Powiedział też, że “kontrakty te będą oferowane szerokiemu gronu uczestników rynku — od instytucji po zaawansowanych, aktywnych, indywidualnych handlowców”. Ma to zwiększyć “elastyczność i precyzję w zarządzaniu ich ekspozycją na dwie największe kryptowaluty według kapitalizacji rynkowej”.

CME Group micro btc

Dyrektor zarządzający i globalny współszef handlowy Galaxy Digital Holdings, Robert Bogucki, powiedział, że jego firma „jest podekscytowana możliwością działania jako dostawca płynności dla tych opcji i innych produktów kryptowalutowych grupy CME”.

Mniejsze rozmiary kontraktów zapewnią inwestorom i traderom większą elastyczność w zarządzaniu swoją ekspozycją na dwie największe kryptowaluty na świecie, otwierając rynek na nowych uczestników

wyjaśnił.

CME uruchomiło kontrakty terminowe na bitcoinie już w październiku 2017 roku. Następnie przygotowało opcje na bitcoinie w listopadzie 2019 r. Platforma uruchomiła z kolei kontrakty terminowe na etherze w lutym 2021 r. Potem grupa uruchomiła też kontrakty terminowe mikro na bitcoinie, co miało miejsce w maju zeszłego roku oraz kontrakty terminowe mikro na etherze w grudniu.

Dziś 1 BTC kosztuje 47 100 USD, co przekłada się na 10-procentowy skok kursu w skali tygodnia.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
10-lecie bitcoina btc CME CME Group ETH ether inwestycje

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.