za
ethereum 2.0

CME tłumaczy, dlaczego czekało ze stworzeniem futures ETH aż 3 lata

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]CME wyjaśnia, dlaczego czekało aż trzy lata na stworzenie kontraktów terminowych na Etherze (ETH).

CME: czekaliśmy, aż rynek dojrzeje

Chicago Mercantile Exchange (CME) niedawno ogłosiło plany dodania u siebie kontraktów terminowych na Etherze (ETH). Firma robi to trzy lata po uruchomieniu kontraktów terminowych na Bitcoinie (BTC). Okazuje się, że to rozwój rynku wpłynął na decyzję giełdy o nowej ofercie.

„Od czasu wprowadzenia w 2018 roku stopy referencyjnej Ether-Dollar CME CF i indeksu czasu rzeczywistego nastąpił znaczący wzrost liczby transakcji etherowych i zwiększone zapotrzebowanie klientów dot. narzędzia do zarządzania ryzykiem cenowym”

– powiedział Cointelegraph przedstawiciel CME.

Podobnie jak stopa referencyjna Bitcoinów CME, stopa referencyjna CF Ether-Dollar i indeks czasu rzeczywistego zasadniczo pokazują aktualną cenę rynkową ETH.

„Podobnie jak w przypadku każdego nowego produktu lub usługi, podjęliśmy decyzję o uruchomieniu futures ETH w oparciu o duże zapotrzebowanie klientów i jasno wyrażoną potrzebę”

– dodał przedstawiciel firmy.

Start od lutego 2021 r.

CME ogłosiło swoją decyzję 16 grudnia, odnotowując to, że produkt pojawi się na rynku w lutym 2021 r.

Z kolei produkt CME dot. handlu kontraktami futures na Bitcoinie pojawił się na rynku 17 grudnia 2017 r. – nieco ponad trzy lata temu. Giełda następnie uruchomiła handel opcjami Bitcoina na początku 2020 roku. Oba produkty zyskały znaczący wolumen i uwagę klientów oraz mediów.

Co to oznacza dla ETH? Jedni obserwatorzy rynku uważają, że – podobnie jak miało to miejsce w przypadku BTC – może to sprawić, że kurs ETH mocno straci na wartości. Chodzi o to, że część analityków wiążę pęknięcie bańki na kryptowalutach w 2017 r. z powstaniem bitcoinowych futures. Zapewne jest to jednak przesada, bowiem wtedy kurs BTC był bardzo napompowany w wyniku super-hossy, jaka trwała od roku. Dziś cena ETH to zaś tylko 600 USD, czyli do ATH z 2017 r. brakuje jeszcze ok. 600 USD. Można założyć, że futures ETH wzmocni więc tylko Ether.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
66 589,33 USD-2,96%
Ethereum logo
EthereumETH
3472,11 USD-2,81%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,01%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
600,59 USD-3,43%
Solana logo
SolanaSOL
147,03 USD-5,23%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3471,65 USD-2,76%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,00%
XRP logo
XRPXRP
0,48 USD-2,40%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD-3,50%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,55 USD2,45%