ethereum 2.0

CME tłumaczy, dlaczego czekało ze stworzeniem futures ETH aż 3 lata

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

CME wyjaśnia, dlaczego czekało aż trzy lata na stworzenie kontraktów terminowych na Etherze (ETH).

CME: czekaliśmy, aż rynek dojrzeje

Chicago Mercantile Exchange (CME) niedawno ogłosiło plany dodania u siebie kontraktów terminowych na Etherze (ETH). Firma robi to trzy lata po uruchomieniu kontraktów terminowych na Bitcoinie (BTC). Okazuje się, że to rozwój rynku wpłynął na decyzję giełdy o nowej ofercie.

„Od czasu wprowadzenia w 2018 roku stopy referencyjnej Ether-Dollar CME CF i indeksu czasu rzeczywistego nastąpił znaczący wzrost liczby transakcji etherowych i zwiększone zapotrzebowanie klientów dot. narzędzia do zarządzania ryzykiem cenowym”

– powiedział Cointelegraph przedstawiciel CME.

Podobnie jak stopa referencyjna Bitcoinów CME, stopa referencyjna CF Ether-Dollar i indeks czasu rzeczywistego zasadniczo pokazują aktualną cenę rynkową ETH.

„Podobnie jak w przypadku każdego nowego produktu lub usługi, podjęliśmy decyzję o uruchomieniu futures ETH w oparciu o duże zapotrzebowanie klientów i jasno wyrażoną potrzebę”

– dodał przedstawiciel firmy.

Start od lutego 2021 r.

CME ogłosiło swoją decyzję 16 grudnia, odnotowując to, że produkt pojawi się na rynku w lutym 2021 r.

Z kolei produkt CME dot. handlu kontraktami futures na Bitcoinie pojawił się na rynku 17 grudnia 2017 r. – nieco ponad trzy lata temu. Giełda następnie uruchomiła handel opcjami Bitcoina na początku 2020 roku. Oba produkty zyskały znaczący wolumen i uwagę klientów oraz mediów.

Co to oznacza dla ETH? Jedni obserwatorzy rynku uważają, że – podobnie jak miało to miejsce w przypadku BTC – może to sprawić, że kurs ETH mocno straci na wartości. Chodzi o to, że część analityków wiążę pęknięcie bańki na kryptowalutach w 2017 r. z powstaniem bitcoinowych futures. Zapewne jest to jednak przesada, bowiem wtedy kurs BTC był bardzo napompowany w wyniku super-hossy, jaka trwała od roku. Dziś cena ETH to zaś tylko 600 USD, czyli do ATH z 2017 r. brakuje jeszcze ok. 600 USD. Można założyć, że futures ETH wzmocni więc tylko Ether.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
CME ETH ether

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.