Kurs Bitcoin

CIO BlackRock: „Bitcoin w dużym stopniu zajmie miejsce złota”

CIO BlackRock mówi, że „Bitcoin w dużym stopniu zajmie miejsce złota”. Dodaje, że kryptowaluta już na stałe wpisała się globalny […]

Data publikacji: 21 listopada 2020

bitbay

CIO BlackRock mówi, że „Bitcoin w dużym stopniu zajmie miejsce złota”. Dodaje, że kryptowaluta już na stałe wpisała się globalny system finansowy.

CIO BlackRock pozytywnie wypowiada się o BTC

blackrockCIO BlackRock, Rick Rieder, największego funduszu na świecie zarządzającego aktywami, przyznaje, że Bitcoin (BTC) na stałe wpisał się w globalny system finansowy. Jego zdaniem oznacza to, że kompletnie zmieniła się narracja dotycząca tej kryptowaluty

W piątek na antenie CNBC powiedział, że „Bitcoin zostanie tutaj z nami [na stałe]”. Przyznał jednak, że sam przez długi czas był sceptyczny w kontekście kryptowalut, ale dziś uważa, że BTC „w dużym stopniu zajmie miejsce złota ponieważ [transferowanie coinów w ramach blockchaina] jest bardziej wygodne, niż przekazywanie sobie sztabki złota”.

Cyfrowe złoto

Bitcoin jest czasem nazywany „cyfrowym złotem” ze względu na jego unikalną cechę dot. przechowywania wartości – ograniczoną podaż. Najbardziej zagorzali zwolennicy kryptowaluty uważają, że ostatecznie przejmie on znaczną część kapitalizacji rynkowej kruszcu, gdy więcej inwestorów zda sobie sprawę z jego użyteczności.

Dziś 1 BTC jest warte ok. 10 uncji złota.

Do tego rok 2020 może zapisać się w historii jako okres, w którym zmieniła się główna narracja dotyczące Bitcoina, zwłaszcza wśród inwestorów instytucjonalnych, którzy dotąd sceptycznie podchodzili do cyfrowych aktywów. Teraz inwestorzy tacy jak Paul Tudor Jones i Stanley Druckenmiller postawili na Bitcoina i zainwestowali w niego znaczne środki. Do tego duże banki, takie jak Citigroup i JPMorgan, zaczęły patrzeć na kryptowalutę przychylniejszym okiem.

Samo BlackRock ma pośrednią ekspozycję na Bitcoina poprzez swoje udziały w MicroStrategy, firmie, która na początku tego roku przekształciła większość swoich rezerw gotówkowych w BTC

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion