CIA bierze pod lupę kryptowaluty

Wiadomości

Amerykańska Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) wykazuje głębokie zainteresowanie kryptowalutami i blockchainem. Tworzy nowe ramię badawczo-rozwojowe o nazwie CIA Labs, które […]

Amerykańska Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) wykazuje głębokie zainteresowanie kryptowalutami i blockchainem. Tworzy nowe ramię badawczo-rozwojowe o nazwie CIA Labs, które zajmie się właśnie tym rynkiem.

CIA chce badać nowe technologie

ciaCIA twierdzi, że jej nowe wewnętrzne centrum badawczo-rozwojowe jest licencjonowanym członkiem Federalnego Konsorcjum Laboratorium Transferu Technologii – ogólnokrajowej organizacji zrzeszającej ponad 300 federalnych laboratoriów, ośrodków badawczych i agencji. W ramach tej inicjatywy CIA Labs będzie mogło współpracować z ekspertami z różnych branż w celu prowadzenia badań, testów i prac inżynieryjnych w celu rozwiązania nowych problemów, które stawiają przed służbami nowoczesne technologie wykorzystywane przez przestępców.

CIA Labs uważa, że technologia rozproszonej księgi rachunkowej i technologie dot. łańcuchów bloków to bardzo ważna część jej docelowych obszarów badawczych. Służby USA planują również prowadzić badania w dyscyplinach obejmujących np. sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe, rzeczywistość rozszerzoną, obliczenia kwantowe, nauki biologiczne i innego typu technologie.

Zgodnie z komunikatem prasowym, ponoć dzięki takim inicjatywom oficerowie służb będą mogli po raz pierwszy złożyć patenty dot. swojej pracy i otrzymać procent z zysków, które te wygenerują. Szef działu nauki i technologii CIA, Dawn Meyerriecks, ma nadzieję, że te zachęty są wystarczająco atrakcyjne, aby przekonać śmietankę wśród innowatorów i ekspertów do podjęcia pracy dla jego agencji.

„Na przestrzeni lat CIA wprowadziło pewne fenomenalne innowacje, a dzięki CIA Labs mamy teraz lepsze miejsce do optymalizacji rozwoju i dalszego inwestowania w naszych naukowców i technologów. W zmieniającym się krajobrazie zagrożeń laboratoria pomogą nam utrzymać naszą przewagę konkurencyjną i chronić nasz naród”.

Zrozum, a nie niszcz!

Pomysł służb zbiega się z komunikatem grupy roboczej Monero, która to twierdzi, że amerykańska skarbówka – IRS – powinna raczej studiować technologię private coinów, a nie myśleć o tym, jak zakazać tego typu kryptowalut czy złamać ich kod.

Rzecznik Monero Outreach – niezależnej grupy roboczej skupionej na promocji Monero – powiedział Cointelegraph:

„625 000 USD byłoby lepiej wydane przez IRS, gdyby zatrudniono kilku konsultantów, którzy nauczą ich pracowników, jak działa Monero i jak jego funkcje pozwalają użytkownikom wyrazić zgodę na przejrzystość”.

Słowa kluczowe
Blockchain cia kryptowaluty

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.