Chiny integrują Ethereum w Blockchain Service Network

2020-06-30 Ethereum Wiadomości

Finansowana przez państwo sieć Blockchain Service Network (BSN) ma podobno zostać zintegrowana z publicznymi blockchainami, takimi jak Ethereum i Nervos […]

Finansowana przez państwo sieć Blockchain Service Network (BSN) ma podobno zostać zintegrowana z publicznymi blockchainami, takimi jak Ethereum i Nervos Network.

Chiny a Ethereum

chiny ethereumInformacje o tych potencjalnych integracjach pojawiają się zaledwie tydzień po innych ciekawych newsach z Chin. BSN ma też wykorzystać technologię Chainlink Oracles do zwiększenia szybkości i bezpieczeństwa transakcji odbywających się w jego łańcuchu.

Przypomnijmy, że sam chiński BSN to krajowy blockchain wspierany przez m.in. China Mobile czy UnionPay. Teraz ma być ponoć integrowany ze zdecentralizowanymi i publicznymi blockchainami, w tym z Ethereum i Nervos.

Według Haseeb Qureshi – partnera zarządzającego Dragonfly Capital – integracja ta została potwierdzona już przez wiele jego źródeł i jest „wielką sprawą” dla całego rynku tej nowej technologii.

„Wiele źródeł poinformowało mnie, że chiński BSN będzie integrowany z publicznymi blockchainami, z których pierwsze to Ethereum i Nervos. To naprawdę wielka sprawa!”

– powiedział.

Qureshi wyjaśnił też, że zaangażowanie w projekt chińskiego rządu było tematem debaty społeczności blockchaina.

„To, w jakim stopniu rząd jest zaangażowany w BSN, było gorącym tematem debaty, ale włączenie publicznych łańcuchów bloków jest ogromnie ważne dla chińskiego ekosystemu blockchaina. Jeśli nie jest to oczywiste dla każdego [dodam]: otwarte wspieranie publicznych łańcuchów bloków jest rodzajem tabu w Chinach”

– powiedział.

Czy to pierwszy krok w kierunku otwarcia Chin na kryptowaluty?

Słowa Qureshi’ego mogą sugerować też, że w Chinach stawiany jest właśnie pierwszy krok w kierunku otwarcia się na kryptowaluty pokroju Ethereum i Bitcoina. Integracja zdecentralizowanych i publicznych łańcuchów bloków może przyspieszyć przyjęcie i akceptację cyfrowych walut w tym kraju.

Qureshi zastanawiał się nad tą możliwością rozmawiając z mediami i zauważając, że postawa „blockchain – tak, ale Bitcoin już nie” jest po prostu przejściowa.

„Nacisk BSN na otwarcie się na publiczne łańcuchy bloków pomoże Chinom przyspieszyć innowacje w dziedzinie kryptowalut. [Myślenie] „Blockchain – tak, ale Bitcoin nie” jest przejściowe. Wejście w prawdziwą decentralizację jest nieuniknionym kolejnym krokiem.”

Tagi
Blockchain bsn Ethereum

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.