Wiadomości

Chiliz i Socios wprowadzają na rynek swoją kartę Visa

Twórcy tokenów dla fanów drużyn sportowych z projektów Chiliz i Socios wprowadzają teraz na rynek kartę Visa. Visa dla fanów […]

Data publikacji: 17 sierpnia 2020

bitbay

Twórcy tokenów dla fanów drużyn sportowych z projektów Chiliz i Socios wprowadzają teraz na rynek kartę Visa.

Visa dla fanów blockchaina i FC Barcelony

Chiliz Socios Chiliz.net i Socios.com to dwa projekty z rynku blockchaina specjalizujące się w emisji tokenów dla fanów drużyn piłkarskich. Teraz wprowadzają na rynek swoją kartę płatniczą Visa.

Jak oficjalnie ogłoszono 14 sierpnia, karta debetowa Socios.com umożliwia użytkownikom „bycie kimś więcej niż tylko fanem”. Pozwala zdobywanie nagród finansowych opartych na tokenach i inne korzyści. Wszystko dzięki dokonywaniu zakupów za pomocą karty.

Alexandre Dreyfus, dyrektor generalny Chiliz i Socios, powiedział Cointelegraph, że nowa karta jest obecnie testowana przez ograniczoną pulę użytkowników. Według niego zostanie udostępniona wszystkim na początku trzeciego kwartału 2020 r.

Zgodnie z zapowiedzią, karta Visa będzie początkowo dostępna w 26 krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Oprócz nagród w postaci tokenów, takich jak FC Barcelona Fan Tokens (BAR), karta będzie obsługiwać płatności za towary i usługi podobnie, jak jest to możliwe przy pomocy każdej innej karty płatniczej. Użytkownicy będą mogli doładować saldo i dokonywać płatności w funtach brytyjskich i euro.

Podczas gdy oficjalne ogłoszenie sugeruje, że nowa karta będzie dostępna dla wszystkich użytkowników Socios.com, Dreyfus podkreślił, że fani będą musieli zdobyć jednak najpierw specjalne tokeny, aby ją zamówić. Minimalna ilość tokenów, która jest konieczne w procesie, nie została jeszcze ujawniona.

Umacnianie pozycji na rynku

Wprowadzenie karty płatniczej Socios.com nastąpiło wkrótce po uzyskaniu przez firmę ważnej licencji regulacyjnej, umożliwiającej wydawanie kart lojalnościowych i płatniczych, co miało miejsce pod koniec lipca 2020 r. Warto dodać, że karta została pierwotnie wydana w lutym 2020 roku jako przedpłacona karta oparta na kryptowalutach.

Chiliz i Socios umacniają swoją pozycję liderów na rynku jako emitenci tokenów dla fanów. W lipcu największa brazylijska giełda kryptowalut, Mercado Bitcoin, wprowadziła na giełdę token Chiliz (CHZ). W czerwcu 2020 roku Chiliz i Socios sprzedały zaś tokeny fanów FC Barcelony o wartości 1,3 miliona dolarów w mniej niż dwie godziny.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion