za
chris marszalek

Miasto Chengdu w Chinach mocno inwestuje w rozwój blockchaina

European Halving Party 2024

W dwuletnim planie rozwoju miasta Chengdu w Chinach znalazło się aż 30 nowych aplikacji opartych na technologii blockchain.

Chengdu stawia na blockchaina

ChengduChińskie miasto stara się wzmocnić swój system zarządzania swoimi strykturami. Planuje wykorzystać do tego technologię blockchain.

Władze w Chengdu w Chinach planują zaadaptować blockchaina do kilku systemów w całym mieście. Chodzi m.in. o zarządzanie, handel transgraniczny, inteligentną produkcję i rolnictwo.

Teraz podczas Światowych Targów Innowacji i Przedsiębiorczości w Chengdu w 2020 r., pierwszych w mieście międzynarodowych targów dot. branży blockchaina, Lu Tiecheng, sekretarz Grupy Partyjnej Komitetu ds. Nowej Ekonomii w Chengdu, opublikował „Plan działania w zakresie zastosowania łańcucha bloków w Chengdu”.

Według lokalnego serwisu medialnego, Red Star News, plan ten pozwoli teraz na składanie wniosków dot. adopcji łańcucha bloków przez różne podmioty z różnych dziedzin, takich jak edukacja, opieka zdrowotna, usługi finansowe i własność intelektualna. Władze spodziewają się, że w ramach tego programu w ciągu najbliższych dwóch lat powstanie około „od dwóch do trzech” obszarów rozwoju klastrów blockchaina w mieście.

W planie wspomniano również o użyteczność blockchaina, jeśli chodzi o zgodność tej technologii z prawem, stwierdzając, że urzędnicy spodziewają się “ulepszenia [systemów] gromadzenia danych oraz promowania ujednoliconego zarządzania, zapobiegania ryzyku i kontroli” w kwestii operacji miejskich.

Sekretarz Grupy Partyjnej Komitetu ds. Nowej Ekonomii w Chengdu stwierdził, że blockchain może być dodatkowo zastosowany w medycynie. Zasugerował, że technologia ta może zostać wykorzystana do elektronicznej dokumentacji medycznej, elektronicznego obiegu recept, weryfikacji materiałów do produkcji leków, identyfikowalności szczepionek i udostępniania danych medycznych.

Chiny umacniają się na rynku blockchaina

W wywiadzie dla The Paper Wu Zhongze, były wiceminister ds. nauki i technologii Chin, stwierdził, że „nie ma dużej różnicy między pozycją Chin a wiodącymi gospodarkami, takimi jak Stany Zjednoczone i Europa”, jeśli chodzi o rozwój technologii blockchain.

Pamiętajmy też, że Państwo Środka przoduje w kwestii CBDC. Cyfrowy juan może ukazać się na rynku już w 2021 r.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności